BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl 5G ryšio diegimo

Paskelbta

2020-08-26

Galioja iki

2020-09-13

Konsultacijos metodas

Elektroninė konsultacija

Įvertinimas

0

Aprašymas

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2020 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 577 patvirtino Lietuvos Respublikos penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtros 2020–2025 m. gaires, kurių tikslas – užtikrinti efektyvią ir sparčią 5G ryšio plėtrą Lietuvoje iki 2025 metų. 5G ryšys – tai judriojo ryšio evoliucijos procese sukurta ir standartizuota technologija, kurios kokybiniai rodikliai – ypač didelis pralaidumas, maža delsa bei plačios pritaikymo galimybės. 5G ryšys suteikia aukštesnio lygio ryšio paslaugų kokybę ne tik pavieniams vartotojams, bet ir leidžia sujungti į tinklą daiktus ir taip dar labiau išplečia daiktų interneto bei įrenginių tarpusavio sąveika grindžiamų įrenginių pritaikymo galimybes. 5G ryšio infrastruktūra gali būti pritaikoma transporto, logistikos, sveikatos priežiūros ir kt. sektoriuose. Minėtose gairėse Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos įpareigotas parengti ir išplatinti visuomenei informaciją apie elektromagnetinės spinduliuotės saugos sveikatai užtikrinimo priemones, diegiant 5G ryšio sistemas.

 

Viešosios konsultacijos tikslas

Sužinoti, kokios informacijos apie elektromagnetinės spinduliuotės saugos sveikatai užtikrinimo priemones, diegiant 5G ryšio sistemas, trūksta gyventojams.

Kodėl tai svarbu? 

Visuomenė turi gauti išsamią, suprantamą informaciją apie elektromagnetinės spinduliuotės saugos sveikatai užtikrinimo, diegiant 5G ryšio sistemas, priemones. Šiuo metu pastebimas tokios informacijos trūkumas. Prieš pradedant diegti 5G ryšio sistemas tikslinga parengti ir išplatinti informaciją, skirtą visuomenei supažindinti su elektromagnetinės spinduliuotės saugos sveikatai užtikrinimo priemonėmis.

Konsultacijos metodas – elektroninė apklausa.

Konsultacijos trukmė – iki 2020 m. rugsėjo 13 d.

Papildoma informacija – Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Irena Taraškevičienė, tel. (8 5) 264 9650, el. p. irena.taraskeviciene@nvsc.lt

Rezultatų panaudojimas – pateikti trūkstamą informaciją visuomenei apie elektromagnetinės spinduliuotės saugos sveikatai užtikrinimo priemones, diegiant 5G ryšio sistemas.

Konsultacijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik informacijai sužinoti ir valdyti.

Kaip dalyvauti?

Anketą pildyti ČIA.

Viešosios konsultacijos rezultatai

Elektroninėje apklausoje dalyvavo 71 Lietuvos Respublikos gyventojas.

Atsakydami į pateiktus klausimus, didžioji dauguma apklausoje dalyvavusių gyventojų (63 proc.) nurodė, kad žino, kas yra 5G ryšys ir elektromagnetinis laukas (80 proc.):

Tačiau apie saugius elektromagnetinio lauko lygius nurodė žinantys tik trečdalis (32 proc.) apklaustųjų: 

Kad pakanka žinių apie elektromagnetinio lauko poveikį sveikatai, nurodė trečdalis (32 proc.) asmenų, nepakankamas žinias turi 28 proc. apklausos dalyvių:


Didžioji dauguma apklaustųjų nurodė, kad nepakanka žinių apie 5G ryšio elektromagnetinės spinduliuotės saugos sveikatai užtikrinimo priemones, diegiant 5G ryšio sistemas, (49 proc.) ir nežino, kokią informaciją apie elektromagnetinio lauko poveikį sveikatai viešai teikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (83 proc.):