BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius), alyvos ir transporto priemonių gamintojų ir importuotojų pareigų

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

197

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-05-05 iki 2022-05-18

Pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti užpildant pastabų ir pasiūlymų lentelę, kurią rasite čia.

Užpildytą lentelę iki 2022 m. gegužės 18 d. prašome atsiųsti el. paštu [email protected].

Aprašymas

Aplinkos ministerija parengė ir teikia viešajai konsultacijai planuojamus Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo (toliau ATĮ), Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo (toliau – MATĮ) ir Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymo (toliau – AAĮ) pakeitimus (toliau – Įstatymų pakeitimai).

Įstatymų pakeitimai apima šias sritis:

 • Apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius) atliekų tvarkymo organizavimo būdą.
 • Apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius) atliekų tvarkymą skirtingose Organizacijose.
 • Reikalavimus apmokestinamųjų gamintojų (išskyrus baterijas ir akumuliatorius) Organizacijoms.
 • Reikalavimus regionų atliekų tvarkymo centrams.
 • Padangų atliekų surinkimą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse ir jų tvarkymą.
 • Padangų restauravimą.
 • Padangų klasifikavimą.
 • Ratų gamintojus ir importuotojus.
 • Apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius) atliekų priėmimą autoservisuose.
 • Apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius) gamintojų ir importuotojų įgaliotinio atstovo paskyrimą.
 • Transporto priemonių ir alyvos apskaitą.
 • Visuomenės švietimą ir informavimą eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, alyvos ir apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius) atliekų tvarkymo klausimais.
 • Nuostatų patikslinimą.

Įstatymų pakeitimai parengti siekiant išspręsti verslo įmonių, organizacijų ir Aplinkos ministerijos specialistų identifikuotus teisinio reguliavimo, nustatančio apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius), alyvos ir transporto priemonių apskaitos ir padangų atliekų tvarkymo reikalavimus, trūkumus, sąlygojančius neefektyvią atliekų tvarkymo sistemą. Įstatymu pakeitimo projektais siekiama sudaryti teisines prielaidas veiksmingesnei apmokestinamųjų gaminių (išskyrus baterijas ir akumuliatorius), alyvos ir transporto priemonių tiekimo Lietuvos Respublikos vidaus rinkai verslo tikslais kontrolei, užtikrinti proporcingumo principo taikymą ir teisinio reguliavimo aiškumą.

Įstatymų pakeitimai detalizuojami skaidrėse čia.

Įvertinus gautas pastabas ir pasiūlymus, Įstatymų pakeitimai, esant poreikiui, bus aptariami su suinteresuotomis šalimis. Parengti Įstatymų pakeitimų projektai bus paskelbti Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje, skiriant laiko pagal kompetenciją pateikti pastabas ir pasiūlymus.

Konsultacijos tikslas

Šios konsultacijos metu siekiame sužinoti suinteresuotų šalių nuomonę dėl Aplinkos ministerijos planuojamų Įstatymų pakeitimų bei suteikti galimybę pateikti savo pastabas ir pasiūlymus.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Konsultacijos metu gautos pastabas ir (ar) pasiūlymai leis įvertinti, ar Įstatymų pakeitimai atitinka visų suinteresuotų pusių poreikius. 

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti užpildant pastabų ir pasiūlymų lentelę, kurią rasite čia.

Užpildytą lentelę iki 2022 m. gegužės 18 d. prašome atsiųsti el. paštu [email protected].

Kontaktai

Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės patarėjas Mindaugas Kauzonas, mob. 8 695 26 717, el. p. [email protected]

Paskelbta

2022-05-05

Galioja iki

2022-05-18