BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl asmens sveikatos priežiūros specialistų savivaldos stiprinimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

516

Aprašymas

Lietuvos sveikatos sistemoje šiuo metu veikia apie 120-130 įvairių asmens sveikatos priežiūros specialistų profesinių organizacijų, atstovaujančių savo narių interesus. Vienos organizacijos vienija tik tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistus, kitos organizacijos veikia bendrais pagrindais nesiejant vykdomos veiklos su konkrečia specialistų kvalifikacija. Neretai tos pačios profesinės kvalifikacijos specialistų draugijų yra ne viena, veikiančios savarankiškai ir atskirai, turinčios savo veiklos ir organizacijos valdymo ypatumus.

Licencijavimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugų kontrolės funkcijas vykdo Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT), Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir teritorinės ligonių kasos, Lietuvos bioetikos komitetas. Visų fizinių ir juridinių asmenų licencijavimą asmens sveikatos priežiūros veiklai ir visos licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros veiklos priežiūrą vykdo VASPVT.

Asmens sveikatos priežiūros specialistų profesinės organizacijos licencijavimo procese dalyvauja tiek, kiek jos naudojasi teise kreiptis į VASPVT dėl specialistų licencijų galiojimo stabdymo ir naikinimo pagrindų, vertinant asmens sveikatos priežiūros specialistų profesinę kompetenciją. Įvairios asmens sveikatos priežiūros profesinės organizacijos vykdo kvalifikacijos tobulinimo programas, organizuoja kvalifikacijos tobulinimo renginius, dalyvauja profesinę veiklą reglamentuojančių dokumentų rengime (algoritmų, standartų, metodikų, medicinos normų), darbo grupių veiklose, teikiant išvadas ir nuomones dalyvauja asmens sveikatos politikos formavimo procese.

Asmens sveikatos priežiūros sistemoje tik viename segmente – odontologijos srityje odontologų ir burnos priežiūros specialistų veiklos licencijavimo ir priežiūros funkcijas iki 2020 m. gegužės 1 d. vykdė Lietuvos Respublikos Odontologų rūmai (specialistų profesinė organizacija), šiuo metu nurodytas funkcijas vykdo VASPVT.

Konsultacijos tikslas

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano patvirtinimo“ patvirtintame Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane įtvirtinta priemonė Nr. 4.4.3 „Priimti sprendimą dėl asmens sveikatos priežiūros specialistų savivaldos stiprinimo (licencijavimo, atestavimo, kontrolės ir kvalifikacijos tobulinimo funkcijų perdavimo), atsižvelgiant į viešųjų konsultacijų su socialiniais partneriais rezultatus“. 

Viešoji konsultacija vykdoma siekiant įvertinti:

  • poreikį, ar licencijavimo, kontrolės ir kvalifikacijos tobulinimo funkcijų vykdymas visa apimtimi ar iš dalies turėtų būti perduotas asmens sveikatos priežiūros specialistų profesinėms organizacijoms;
  • asmens sveikatos priežiūros profesinių organizacijų pasirengimą užtikrinti nurodytų funkcijų tinkamą įgyvendinimą;
  • nustatyti kokio poveikio būtų galima tikėtis licencijavimo, kontrolės ir kvalifikacijos tobulinimo funkcijas vykdant asmens sveikatos priežiūros profesinėms organizacijoms (asociacijoms, NVO – toliau profesinės organizacijos).

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Apklausos rezultatai bus naudojami įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano patvirtinimo“ patvirtintą priemonę 4.4.3 „Priimti sprendimą dėl asmens sveikatos priežiūros specialistų savivaldos stiprinimo (licencijavimo, atestavimo, kontrolės ir kvalifikacijos tobulinimo funkcijų perdavimo), atsižvelgiant į viešųjų konsultacijų su socialiniais partneriais rezultatus“.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Atsakymus į klausimus kviečiame pateikti čia: https://forms.office.com/r/hs8tai5b5d

Kontaktai

Artūras Šimkus, SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėjas ([email protected])

Diana Prochorova, SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vyriausioji specialistė ([email protected])

Dokumentai ir susijusi medžiaga

Paskelbta

2022-03-28

Galioja iki

2022-04-11