BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl atsinaujinančių energijos išteklių gamybos plėtros

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

535

Aprašymas

KONTEKSTAS

Lietuva yra išsikėlusi ambicingus strateginius tikslus, kuriais ženkliai prisidės prie Europos žaliojo kurso, siekiant iki 2050 m. neutralizuoti poveikį klimatui, ir 2030 m. Europos Sąjungos (toliau – ES) energetikos ir klimato politikos tikslų įgyvendinimo. Iki 2030 m. Lietuva planuoja pasiekti 45 proc. atsinaujinančių energijos išteklių (toliau – AEI) dalį bendrame galutiniame šalies energijos suvartojime (viena didžiausių ambicijų AEI plėtros srityje ES mastu), tarp jų 45 proc. elektros ir 90 proc. energijos centralizuoto šilumos tiekimo sektoriuje bus pagamina iš AEI. Lietuva reaguodama į ES ambicijas didinti bendrą AEI dalį ES yra pasirengusi siekti, kad 2030 m. AEI dalis bendrame šalies energijos suvartojime sudarytų ne mažiau kaip 50 proc. Taip pat ne mažiau kaip 30 proc. vartotojų patys pasigamins elektros savo poreikiams. Vietinės elektros energijos gamybos dalis Lietuvoje padidės nuo 35 proc. iki 70 proc., o AEI dalis transporte išaugs iki 15 proc. ir Lietuva taps energetikos inovacijų lydere regione.

Energetikos ministerija, siekdama įvertinti šalies AEI gamybos plėtros perspektyvas, renka informaciją ir pasiūlymus dėl AEI gamybos plėtrą stabdančių biurokratinių kliūčių ir naujų, palankesnių AEI gamybos plėtrą skatinančių mechanizmų sukūrimo poreikio.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS – Energetikos ministerija kviečia dalyvauti tematiniuose susitikimuose ir teikti rašytinius pasiūlymus, taip padedant įvertinti šalies AEI gamybos plėtros potencialą ir reikalingas tam sukurti palankias sąlygas, panaikinant AEI gamybos plėtrą stabdančias biurokratines kliūtys, bei įvertinti AEI gamybos plėtros skatinimo mechanizmų sukūrimo poreikį bei formą. Surinkta informacija ir pasiūlymai padės užtikrinti tinkamų ir subalansuotų sprendimų priėmimą AEI gamybos plėtros skatinimo srityje ir padės identifikuoti ir sukurti tikslingas priemones.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS METODAS IR TRUKMĖ – apskritojo stalo diskusija ir rašytiniai pasiūlymai.

I etapas:

AEI gamybos plėtrą Lietuvoje stabdančios biurokratinės kliūtys:

  • poveikio aplinkai vertinimo (PAV) rengimo ir tvirtinimo reikalavimų, sanitarinės apsaugos zonos (SAZ) derinimo reikalavimų klausimai;
  • žemės paskirčių sąrašo, sklypų formavimo klausimai;
  • radiolokatorių klausimai;
  • mokesčio už leidimus naudotis valstybinės reikšmės keliais klausimai;
  • savivaldos ir vietos bendruomenių klausimai;
  • kiti rinkos dalyviams aktualūs klausimai.

Apskrito stalo diskusija vyks 2021 m. gegužės 25 d. 13:30 val. Registruotis į apskritojo stalo diskusiją galima iki gegužės 24 d. 12 val. čia.

Rašytinius pasiūlymus tekti galima iki 2021 m. birželio 1 d. el. paštu [email protected].

II etapas:

AEI gamybos plėtros skatinimo mechanizmų sukūrimas:

  • dėl naujų AEI gamybos plėtros skatinimo mechanizmų poreikio ir, esant skatinimo poreikiui, skatinimo mechanizmų tikslinės formos.
  • dėl trūkumų AEI generacijos plėtrai skatinti šiuo metu taikomose finansinės paramos sistemose peržiūros ir eliminavimo.
  • kiti rinkos dalyviams aktualūs klausimai ir pasiūlymai.

Apskrito stalo diskusija vyks 2021 m. gegužės 31 d. 14 val. Registruotis į apskritojo stalo diskusiją galima iki gegužės 28 d. 12 val. čia.

Rašytinius pasiūlymus tekti galima iki 2021 m. birželio 7 d. el. paštu [email protected].

Kviečiame susipažinti su aktualiais AEI gamybos plėtrą reglamentuojančiais teisės aktais čia.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS – gauta informacija ir pasiūlymai bus panaudoti, kuriant palankesnę aplinką ir skatinant AEI gamybos plėtrą Lietuvoje.

Paskelbta

2021-05-17

Galioja iki

2021-06-07