BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Atviros Vyriausybės koordinavimo modelio

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2021-09-01 iki 2021-10-01

Kviečiame teikti pasiūlymus el. paštu marija.saraite@lrv.lt

Konsultacijos metodas
Metodo data
2021-09-23

Kviečiame nuotoliniu būdu dalyvauti atviroje diskusijoje apie dokumentą ir renginio metu išsakyti savo pastabas bei pasiūlymus. Registracija į diskusiją iki rugsėjo 22 d. 17 val. čia.

Aprašymas

Atviros Vyriausybės grupė kviečia piliečius ir suintresuotas grupes aptarti ir patobulinti Atviros Vyriausybės koordinavimo modelio dokumentą.

Birželio - liepos mėnesiais vykusių apklausų ir interviu ciklo metu buvo surinktos įvairių tikslinių grupių (NVO, viešojo sektoriaus, savivaldos atstovų, akademikų ir kt.) nuomonės, idėjos ir pasiūlymai apie tai, kaip efektyviai galėtų būti koordinuojamas atviras viešasis valdymas. Apibendrinus surinktą informaciją ir tarptautinių organizacijų rekomendacijas yra parengtas Atviros Vyriausybės koordinavimo modelio pirminis dokumentas, kurį siekiama aptari ir patobulinti su suinteresuotų šalių pagalba. 

Šis dokumentas dėl atvirumo koordinavimo modelio bus pamatas visus metus kuriamai ir vystomai atviros valdžios plėtros koncepcijai.

Sprendžiama problema: Nors atviro valdymo srityje veikia būtinos šalys, nėra apibrėžtos jų atsakomybės, jos veikia nekoordinuotai ir ne visada kryptingai.

Modelio kūrimo tikslas: Sukurti atviro valdymo srityje veikiančių šalių vieningą sistemą, kurioje vyktų:
a) strateginis atvirumo klausimų planavimas („Atviros Vyriausybės partnerystės“ planas, Atviros Vyriausybės koncepcijos įgyvendinimas ir kt.);
b) informacijos ir patirčių sklaida (siekiant tobulėti, motyvuoti, perimti gerąsias praktikas ir pan.).

Modelio kūrimo uždaviniai: 
a) Apibrėžti atviro valdymo srityje veikiančių šalių atsakomybes;
b) Išgryninti atviro valdymo srityje veikiančių šalių ryšius.

Viešosios konsultacijos objektas - koordinavimo modelio alternatyvos ir svarbiausi vaidmenys: 

 

Su išsamiu dokumentu galite susipažinti čia

Konsultacijos tikslas

Surinkus suinteresuotų šalių vertinimus ir pasiūlymus patobulinti Atviros Vyriausybės koordinavimo modelio alternatyvas. 

Konsultacijos objektai: 
a) Išsiaiškinti, kuri modelio alternatyva yra priimtinesnė suinteresuotoms šalims;
b) Sužinoti lūkesčius, kokie vaidmenys turėtų būti priskirti svarbiausiems modelio veikėjams;
c) Aptarti, kaip ir kas turėtų dalyvauti sprendimų priėmime.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Atviros Vyriausybės grupė per 2021 m. rengia strateginius atviro viešojo sektoriaus pagrindus, kurių viena sudedamųjų dalių yra Atviros Vyriausybės koordinavimo modelis. Konsultacijos metu gauti pasiūlymai bus apibendrinti ir pritaikyti tobulinant dokumentą. Patvirtintas koordinavimo modelis bus skirtas ir taikytinas Lietuvos viešojo sektoriaus organizacijoms, siekiant daugiau bendradarbiavimo tarp institucijų bei partnerių ir efektyvaus atvirumo koordinavimo institucijų viduje.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Konsultacijos vyks virtualiu būdu. Siekiant sudaryti sąlygas įsitraukti didesniam dalyvių ratui, pasirinkti du konsultavimosi metodai:

  • IKI SPALIO 1 D. - kviečiame teikti pasiūlymus el. paštu marija.saraite@lrv.lt.

  • RUGSĖJO 23 D. 13-14 VAL. - kviečiame nuotoliniu būdu dalyvauti atviroje diskusijoje apie dokumentą ir renginio metu išsakyti savo pastabas bei pasiūlymus. Registracija į diskusiją iki rugsėjo 22 d. 17 val. čia.

Kontaktai

Atviros Vyriausybės grupės patarėja Marija Šaraitė 
marija.saraite@lrv.lt, +370 668 42721

Viešosios konsultacijos rezultatai

Atviros Vyriausybės grupės patarėja Marija Šaraitė 
marija.saraite@lrv.lt, +370 668 42721

Paskelbta

2021-09-06

Galioja iki

2021-10-01

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.