BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl darbuotojų psichologinės gerovės ir palankios darbo aplinkos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje koncepcijos

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

362

Aprašymas

Sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendindama Darbuotojų psichologinės gerovės užtikrinimo asmens sveikatos priežiūros sistemoje veiksmų 2021–2024 metų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 10 d. įsakymu Nr. V-322 ,,Dėl Darbuotojų psichologinės gerovės užtikrinimo asmens sveikatos priežiūros sistemoje veiksmų 2021–2024 metų plano patvirtinimo“, 13.4.1 punktą, parengė ir teikia viešajai konsultacijai teisės akto projektą „Dėl Darbuotojų psichologinės gerovės ir palankios darbo aplinkos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje koncepcijos patvirtinimo“.

Medicinos darbuotojų darbo aplinka susijusi su aukštu profesinio streso lygiu ir nuovargiu dėl didelių reikalavimų: skaitmeninė sveikatos priežiūros paslaugų transformacija, greitai besikeičianti darbo aplinka, didėjantys pacientų reikalavimai dėl sveikatos priežiūros paslaugų greičio ir kokybės, pandemijos ir kt. Trečiosios Europos įmonių apklausos dėl naujos ir kylančios rizikos (ESENER-3) rezultatai parodė, kad apie rizikos veiksnius sveikatos sektoriuje pranešama dažniau nei kituose sektoriuose. 2019 m. Sveikatos apsaugos ministerijos vykdytos viešosios konsultacijos „Dėl medikų psichikos sveikatos gerinimo darbo vietoje apklausos“ rezultatai taip pat parodė poreikį apibrėžti darbuotojų psichologinei gerovei palankią darbo aplinką kuriančius veiksnius bei principus ir skatinti asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (toliau – ASPĮ) juos taikyti praktiškai. Darbuotojų psichologinės gerovės ir palankios darbo aplinkos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje koncepcija (toliau – Koncepcija) nustato palankios darbo aplinkos ASPĮ kūrimo tikslus, uždavinius, vertybes, psichologinės gerovės ir palankios darbo aplinkos ASPĮ komponentus, Koncepcijos įgyvendinimo principus bei darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos ir specialistų vaidmenį. Koncepcijos paskirtis – skatinti ASPĮ vadovus, kitus administracijos darbuotojus kurti palankią darbo aplinką, kurioje darbuotojų psichologinė gerovė suprantama kaip pagrindinis darbuotojų geros savijautos ir sveikatos, įsitraukimo bei gerų įstaigos veiklos rezultatų veiksnys. Ji pagrįsta moksliniais duomenimis apie prastos darbo aplinkos patiriamą žalą: esant nepalankiems veiksniams mažėja darbo našumas, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų, didėja nedarbingumo dienų skaičius per metus, didėja darbuotojų kaita, prastėja paslaugų kokybė. Dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų pasaulyje ir Europoje patiriamos išlaidos yra didelės: išlaidos visame pasaulyje sudaro 2 680 mlrd. eurų, t. y. 3,9 proc. pasaulio BVP, o Europos išlaidos yra 476 mlrd. eurų, arba 3,3 proc.

Konsultacijos tikslas

Užtikrinti teisėkūros atvirumą, skaidrumą ir sudaryti suinteresuotoms tikslinėms grupėms galimybę daryti įtaką teisės akto projekto turiniui ir prisidėti prie jo tobulinimo.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Siūlymai bus panaudoti tobulinant teisės akto projektą „Dėl Darbuotojų psichologinės gerovės ir palankios darbo aplinkos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje koncepcijos patvirtinimo“.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Teikti siūlymus kviečiami asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, asmens sveikatos priežiūros įstaigas ir jos darbuotojus vienijančios asociacijos bei organizacijos, šios srities ekspertai. Siūlymus prašome teikti iki 2022 m. lapkričio 14 d. elektroniniu paštu: [email protected].

Kontaktai

Sveikatos apsaugos ministerijos 
Visuomenės sveikatos departamento
Psichikos sveikatos skyriaus patarėja
Daiva Dudutienė
El. p.: [email protected]
 

Dokumentai ir susijusi medžiaga

Paskelbta

2022-10-20

Galioja iki

2022-11-14