BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


VIEŠOJI KONSULTACIJA DĖL ELEKTRINIŲ PASPIRTUKŲ

Paskelbta

2019-09-18

Galioja iki

2019-09-21

Įvertinimas

1

Aprašymas

Susisiekimo ministerija prisijungdama prie „Europos judumo savaitės“ renginių bei skatindama darnų judumą miestuose organizuoja viešąją konsultaciją diskusiją „Dalijamės keliu“ ir kviečia visuomenę diskutuoti apie vis labiau populiarėjančios alternatyvios ir aplinkai draugiškos transporto priemonės – elektrinio paspirtuko – saugų dalyvavimą viešajame eisme.

Alternatyvių transporto priemonių gausa ir išaugęs elektrinių paspirtukų populiarumas prisideda prie darnaus judėjimo mieste, tačiau būtina užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą bei skatinti tarpusavio supratimą bei pagarbą.

KODĖL TAI SVARBU?

Pastaruoju metu daugėjant e-paspirtukų, padaugėjo ir su jais susijusių eismo įvykių. Taip pat girdimas pėsčiųjų nepasitenkinimas, kad šaligatviais važiuojantys e-paspirtukai kelia grėsmę tiek pėsčiųjų, tiek pačių e-paspirtukų vairuotojų saugai. Pastebima, kad tam tikrais atvejais e-paspirtukų vairuotojai arba nežino, arba nepaiso teisės aktais nustatytos eismo tvarkos.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS - ieškodama būdų užtikrinti, kad aplinkai draugiškos transporto priemonės plistų miestuose, tačiau nekeltų chaoso ir pavojaus pėstiesiems, Susisiekimo ministerija organizavo viešąją konsultaciją „Elektriniai paspirtukai miesto viešajame eisme“. Miestų savivaldybės buvo kviečiamos diskutuoti dėl e-paspirtukų dalyvavimo viešajame eisme tvarkos, buvo laukiama idėjų ir pasiūlymų iš visuomenės.

Numatomoje diskusijoje  siekiama aptarti viešosios konsultacijos rezultatus bei visuomenės, tiek pėsčiųjų, tiek e-paspirtukų vairuotojų pasiūlymus.

KONSULTACIJOS LAIKAS - rugsėjo 20 d., 17 val.

KONSULTACIJOS METODAS – diskusija.

VIETA - Vilniaus geležinkelio stoties laukimo salė.

PAPILDOMA INFORMACIJA – renginyje savo įžvalgomis dalysis saugaus eismo ekspertai, policijos atstovai, psichologas pasakos apie pavojingo vairavimo priežastis, o pėsčiųjų bei e-paspirtukų vairuotojų bendruomenių atstovai ieškos būdų kaip draugiškai dalintis keliu, ugdyti eismo dalyvių kultūrą, užtikrinant eismo saugą.

Tą pačią dieną 14 val. vyks orientavimosi žaidynės. Susisiekimo ministerija kviečia Vilniaus miesto bendruomenes tuo įsitikinti patiems ir sudalyvauti orientavimosi žaidynėse „Judėk darniai“, kurių metu bus galima ne tik susipažinti su slapčiausiais miesto kampeliais, bet  ir visas užduotis įveikti pasitelkus alternatyvius keliavimo būdus ir transporto priemones, jas keičiant ir derinant tarpusavyje. Varžybų trasa drieksis Vilniaus senamiesčiu ir aplinkinėse vietovėse. Orientavimosi varžybų dalyviai turės galimybę išmėginti aplinkai draugiškus keliavimo būdus, tai padės  sustiprins ir bendruomenės ar bičiulių komandinę dvasią. Bendruomenės kviečiamos suburti 5 žmonių komandą. Orientavimosi žaidynės  „Judėk darniai“ vyks rugsėjo 20 d., 14 val. Žaidynių komandos renkasi prie Susisiekimo ministerijos.

Pasiteirauti galima el. paštu: sumin@sumin.lt.

NORINTIEJI DALYVAUTI turėtų atvykti į renginį. Įėjimas laisvas.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS - geriausi pasiūlymai gali būti panaudoti teisėkūros procese.

 

 

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Valstybinės institucijos, Organizuotos pilietinės visuomenės grupės, Ekspertai