BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl ilgalaikės priežiūros įstatymo projekto

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama didesnio poveikio projektui
Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

1285

Aprašymas

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, pripažindama senėjančios visuomenės keliamus iššūkius, vienu iš svarbiausiu ir strateginę reikšmę turinčių darbų numatė ilgalaikės priežiūros paslaugų (toliau – IPP) teikimo modelio sukūrimą, kuris apima sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos sistemas (paslaugas, institucijas, žmogiškuosius išteklius, paslaugų teikimo procesus).

Lietuvos Respublikos ilgalaikės priežiūros įstatymo projekto rengimo priežastys:

  1. augantis savarankiškumą prarandančių (praradusių) asmenų, turinčių kompleksinius slaugos ir socialinių paslaugų poreikius, skaičius ir šių poreikių neužtikrinimas;
  2. bendros slaugos ir socialinių paslaugų teikimo (integruoto ir koordinuoto) sistemos, užtikrinančios kompleksinių slaugos ir socialinių paslaugų poreikių patenkinimą, nebuvimas. 

Įstatymo projekto uždaviniai:  įstatyminiu lygmeniu reglamentuoti ilgalaikės priežiūros teisinius santykius, nustatant ilgalaikės priežiūros valdymo sistemą (institucijų kompetenciją), IPP klasifikavimą, paslaugų organizavimo,  ilgalaikės priežiūros poreikio nustatymo ir IPP teikimo tvarką, integruotų IPP licencijavimą, IPP teikėjų pareigas, IPP gavėjų teises ir pareigas, ginčų sprendimo tvarką, IPP finansavimo šaltinius.

Su IPP įstatymo projektu galite susipažinti ČIA.

Konsultacijos tikslas

Pristatyti Ilgalaikės priežiūros įstatymo projektą ir sulaukti visuomenės ir tikslinių grupių  nuomonių dėl Įstatymo projekto nuostatų.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Pateikti pasiūlymai bus panaudojami tobulinant Ilgalaikės priežiūros įstatymo projektą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Viešoji konsultacija vyks nuotoliniu būdu Microsoft Teams aplinkoje 2023 m. vasario 15 d. 10:00 – 12:00 val. Nuoroda bus išsiųsta užsiregistravusiems dalyviams dieną prieš renginį.

Norintys dalyvauti kviečiami registruotis el. paštu [email protected] iki vasario 14 d. nurodydami vardą, pavardę ir atstovaujamą organizaciją. Registracijos metu renkami duomenys bus naudojami tik dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti prieigai prie Teams platformos.

Kontaktai

Sveikatos apsaugos ministerijos 
Asmens sveikatos departamento 
Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus patarėja Vilma Jeršovienė
El. paštas: [email protected]

Dokumentai ir susijusi medžiaga

Paskelbta

2023-02-08

Galioja iki

2023-02-15