BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl integruoto nacionalinio energetikos ir klimato plano

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

424

Aprašymas

 

Kontekstas

Klimato kaitos mažinimo politika ir energetika yra tampriai susijusios, tačiau iki šiol ne visada valstybių strateginiai tikslai šiose srityse sutapdavo. Europos Sąjunga (ES) ryžtingai nusprendė judėti link didesnės dermės tarp energetikos ir klimato kaitos mažinimo sričių. Todėl neseniai patvirtinta klimato ir energetikos politikos strategija 2030 m. apibrėžia pagrindinius tikslus ir priemones, kurios padės mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, leis didinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą energijos gamybai bei skatins efektyvesnį energijos vartojimą.

Tam, kad ES klimato ir energetikos politikos strategija būtų įgyvendinama efektyviai ir laiku, visos ES šalių vyriausybės įsipareigojo parengti Integruotus nacionalinius energetikos ir klimato planus 2021–2030 m. laikotarpiui. Šiuose dokumentuose kiekviena valstybė narė numatys būdus, kaip bus derinami esami nacionaliniai strateginiai energetikos bei klimato kaitos mažinimo planai. Tokius Integruotus nacionalinius energetikos ir klimato planus ES valstybės narės rengia pirmąkart.

2018 m. pabaigoje  įsigaliojo Energetikos Sąjungos Valdymo reglamentas, pagal kurį ES valstybės narės iki 2019 m. gruodžio 31 d.  privalo parengti šiuos planus bei pateikti juos Europos Komisijai.

Viešosios konsultacijos tikslas – gauti pasiūlymus, kurie leis skatinti energetinį efektyvumą, didinti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą energetikoje, mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas bei siekti kitų ilgalaikių Lietuvos tikslų energetikos ir klimato kaitos mažinimo srityse.

Konsultacijos metodas - apklausa.

Trukmė

Pirminės konsultacijos su visuomene vyksta iki 2019 m. gegužės 15 d.

Rezultatų panaudojimas

Atlikus kaštų-naudos analizę geriausi pasiūlymai gali būti įtraukti į galutinę Integruoto nacionalinio energetikos ir klimato plano versiją.

Kaip dalyvauti?

Šiuo metu parengtas Integruoto nacionalinio energetikos ir klimato plano PROJEKTAS. Energetikos ministerija kviečia visuomenę bei suinteresuotas šalis teikti pasiūlymus ir pastabas. Tą padaryti galite keliais būdais:

  • užpildydami žemiau esančią anketą – ją rasite paspaudę mygtuką „Pildyti“ arba šią nuorodą;

  • raštu Lietuvos Respublikos energetikos ministerijai adresu Gedimino per. 38, LT-01104 Vilnius;

  • el. paštu Energetikos ministerijos atstovei Kristinai Rimkūnaitei, [email protected] (asmens duomenys bus naudojami tik pasiūlymams sužinoti ir valdyti). 


 

Paskelbta

2018-12-13

Galioja iki

2019-05-15