BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl ketvirtojo Atviros Vyriausybės partnerystės nacionalinio veiksmų plano (2018-2020 m.) įgyvendinimo įvertinimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2021-10-06 iki 2021-11-05

Konsultacijoje galite dalyvauti užpildydami apklausos anketą čia

Aprašymas

Siekdama tapti atviresnė visuomenei ir labiau atitinkanti jos poreikius, 2011 m. Lietuva prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos „Atviros Vyriausybės partnerystė“ (angl. Open Government Partnership), kurią inicijavo JAV ir Brazilija. Tarptautinė iniciatyva, šiuo metu apimanti daugiau nei 70 valstybių, yra platforma valstybių viešojo valdymo reformų kūrėjams ir diegėjams bendradarbiauti ir keistis gerąja patirtimi. Lietuva dalyvauja šioje iniciatyvoje drauge su visuomene rengdama ir įgyvendindama dvimečius nacionalinius veiksmų planus, kuriuose nustatomi pagrindiniai šalies įsipareigojimai ir jų įgyvendinimo gairės, veiksmai, atsakingos institucijos bei planuojami rezultatai.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2019 m. sausio 23 d. pritarė ketvirtajam nacionaliniam veiksmų planui (toliau - Veiksmų planas). 2018 - 2020 m. numatytos šios Veiksmų plano veiklos kryptys:

I. Viešojo valdymo institucijų veiklos atvirumas visuomenei;
II. Nevyriausybinių organizacijų aplinkos gerinimas;
III. Viešosios paslaugos;
IV. Piliečių įtraukimas į sprendimų priėmimą;
V. Atskaitomybė.

Su Veiksmų plano įgyvendinimo rezultatų ataskaita galite susipažinti čia. Sutrumpintą apžvalgą galite rasti čia
Su Veiksmų Plano išorinio vertinimo ataskaita galite susipažinti čia.
Visą su Lietuvos dalyvavimu Atviros Vyriausybės partnerystės tarptautinėje iniciatyvoje susijusią informaciją galite rasti Vyriausybės interneto svetainėje. Susipažinkite paspaudę čia.

Konsultacijos tikslas

Pristatyti ketvirtojo Veiksmų plano įgyvendinimo rezultatus ir sužinoti piliečių nuomonę apie juos. 

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Visuomenės nuomonė bus pristatyta Tarpinstitucinei atviros Vyriausybės darbo grupei, Atviros Vyriausybės tinklui, o gauti pasiūlymai įvertinti ir atliepti rengiant artimiausią Veiksmų planą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Konsultacijoje galite dalyvauti užpildydami apklausos anketą čia

Kontaktai

Kilus klausimams ar norint pateikti daugiau komentarų, galite susisiekti su Vyriausybės kanceliarijos Atviros Vyriausybės grupės patarėja Erika Kasiliūnaite el. paštu erika.kasiliunaite@lrv.lt ar telefonu 8 706 61802. 

Viešosios konsultacijos rezultatai

Viešosios konsultacijos metu iš viso buvo gauti 4 atsakymai, iš kurių 3 pateikė piliečiai, reikšdami savo asmeninę nuomonę, 1 - suniteresuotų grupių atstovas. Visos 4-ojo Atviros Vyriausybės Partnerystės veiksmų plano priemonės ir jų įgyvendinimas įvertinti teigiamai. Vertinimas Galėtų būti geriau pasirinktas du kartu vertinant Veiksmų plano galutinius įgyvendinimo rezultatus.

Apklausos dalyviai taip pat pateikė komentarų, vertinimų ir pasiūlymų dėl vertinamų Veiksmų plano priemonių. Pasiūlymai bus aptariami Atviros Vyriausybės skyriuje, įgyvendinant kitus Atviros Vyriausybės Partnerystės veiksmų planus.

Paskelbta

2021-10-06

Galioja iki

2021-11-05