BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos 2020–2024 m. veiksmų plano projekto

Paskelbta

2020-10-22

Institucija
Galioja iki

2021-10-30

Įvertinimas

7

Aprašymas

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, įgyvendindama Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2020 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. 1025 „Dėl Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos koncepcijos patvirtinimo“ patvirtintos Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos koncepcijos (toliau – Koncepcija) nuostatas, teikia viešai konsultacijai Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos 2020–2024 m. veiksmų plano projektą (toliau – Veiksmų plano projektas). Pagrindiniai šio dokumento tikslai – suformuoti strategines veiklas, leisiančias formuoti integralią materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo apsaugos ir aktualizavimo politiką, tobulinti esamą kultūros paveldo apsaugos sistemos teisinį reguliavimą, plėtoti į rezultatus orientuotą kultūros paveldo apsaugos valdymo sistemą. Veiksmų plano projektas ne kartą svarstytas kultūros ministro 2020 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. ĮV-1025 sudarytoje tarpinstitucinėje Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos 2020–2024 m. veiksmų plano rengimo darbo grupėje, susidedančioje iš kultūros paveldo politiką formuojančių ir ekspertinių institucijų atstovų bei derintas su suinteresuotomis institucijomis.

Veiksmų plano projekto priemonės bus ir šiuo metu rengiamos Kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos priemonių sudėtine dalimi. Pastaroji rengiama atsižvelgiant į pagrindinio šalies planavimo dokumento ­2021–2030 m. Nacionalinio pažangos plano (toliau – NPP) 4.6. uždavinį. Minėti dokumentai rengiami atsižvelgiant į atsakingų institucijų ir bendruomenių raginimą kurti efektyvesnę paveldosaugos sistemą.

Viešosios konsultacijos tikslas

Papildyti veiksmų plano projektą priemonėmis, kurių įgyvendinimą iki 2024 m. numato įvairios bendruomeninės organizacijos ir kurių veikla susijusi su materialaus ir nematerialaus paveldo išsaugojimu.

Atsižvelgus į viešosios konsultacijos metu gautas konstruktyvias pastabas Veiksmų plano projektas bus pildomas ir teikiamas derinti suinteresuotoms institucijoms.

Viešosios konsultacijos trukmė

Iki 2020 m. spalio 30 d.

Pasiūlymų ir pastabų teikimas

Susipažinti su Veiksmų plano projektu galima čia.

Konstruktyvius pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu kristina.krikstaponiene@lrkm.lt

Grupės

Organizacijos, Asociacijos