BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl lankstesnės seniūnijų ribų ir buveinių nustatymo tvarkos

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

Šiuo metu Seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos adresų registro tvarkymo įstaigai tvarkos apraše nustatyta, kad seniūnijos aptarnaujama teritorija turi sudaryti vientisą uždarą teritoriją, kurioje neturi būti kitai seniūnijai priskirtų gyvenamųjų vietovių ir kad seniūnijos buveinė turi būti jos aptarnaujamoje teritorijoje.

Pastaruoju metu susiduriama su situacijomis, kai savivaldybės, keičiančios seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribas ar buveines pagal nustatytus reikalavimus, sulaukia vietos gyventojų ir bendruomenių pasipriešinimo numatomiems pakeitimams. Vietos gyventojai įpratę prie esamos situacijos: per ilgą laiką tarp seniūnijos bendruomenių susiformavo glaudūs socialiniai ryšiai, įvairiapusiškas bendradarbiavimas, jiems patogu lankytis ir paslaugas gauti nustatytose seniūnijų buveinėse, jie savo gyvenamąją vietą tapatina su esama seniūnija ir nėra nusiteikę savivaldybių siūlomiems seniūnijų pakeitimams.

Siekiant spręsti šią susipriešinimą keliančią problemą, kartu akcentuojant šiuo metu esamą teritorijų, patenkančių į seniūnijas, socialinių ir ekonominių interesų bendrumą, jų glaudžias sąsajas su miestu, miesteliu ar kita gyvenamąja vietove, kurioje yra seniūnijos buveinė, siūloma nustatyti, kad, nustatant seniūnijos aptarnaujamos teritorijos ribas, siekiama, kad jos sudarytų vientisą uždarą teritoriją, kurioje nėra kitai seniūnijai priskirtų gyvenamųjų vietovių ir tai, kad seniūnijos buveinė paprastai yra jos aptarnaujamoje teritorijoje.

Viešosios konsultacijos tikslas – gauti pastabas ir pasiūlymus dėl seniūnijai priskirtų gyvenamųjų vietovių ribų teisinio reguliavimo.

Viešosios konsultacijos metodas – kvietimas teikti pasiūlymus.

Trukmė – konsultacija su visuomene vyksta iki 2020 m. birželio 5 d.

Pasiūlymų teikimas – pastabas ir pasiūlymus dėl projekto kviečiame siųsti el. paštu aurelija.tranyliene@vrm.lt

Rezultatų panaudojimas – gautos pastabos ir pasiūlymai bus panaudoti rengiant galutinį teisės akto projektą. 

Viešosios konsultacijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik informacijai sužinoti ir valdyti.

 

Paskelbta

2020-06-01

Galioja iki

2020-06-05