BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Lietuvos religinio turizmo produkto kūrimo

Paskelbta

2019-11-29

Galioja iki

2020-03-06

Įvertinimas

1

Aprašymas

Kontekstas

Programa "Kurk Lietuvai" kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina parengti religinio turizmo produkto modelį, kuris prisidės prie atvykstamojo turizmo srauto didinimo Lietuvoje.

Turizmo sektorius, kaip ir kiekvienas kitas šalies ekonomikos sektorius, susiduria su kasmet augančia pasauline konkurencija. Pasaulio Ekonomikos Forumo duomenimis 2019 metais kelionių ir turizmo konkurencingumo indekse Lietuva tarp 140 valstybių užima tik 59 vietą, o Šiaurės Europos regione – paskutinę. Europos mastu Lietuvos Respublika – nedidelė valstybė, todėl siekiant išlikti konkurencingais turime pasiūlyti unikalių ir kokybiškų turizmo paslaugų. Kadangi turizmas šiandien nėra susijęs vien tik su tradiciniu objektų lankymu vis dažniau keliaujantys žmonės ieško naujų patirčių – dvasinės ir vidinės gerovės, sveikatingumo, motyvacijos. Viena turizmo šakų, atliepianti į šiuos keliaujančiojo poreikius yra religinis turizmas.

UNWTO duomenimis, kiekvienais metais apie 300 – 330 mln. turistų aplanko pasaulio religines traukos vietoves, ir net apie 40% tokių kelionių vyksta Europoje. Europa turi ne vieną pasaulyje žymią religinio turizmo traukos vietovę – Fatimos ar Lurdo pavadinimai dažnai yra girdėti ne vienam iš mūsų. Kaimyninė Lenkija taip pat yra sėkmingai išvysčiusi religinio turizmo produktus, pvz.: viena iš jų religinio turizmo traukos vietų – Dievo Gailestingumo šventovė Krokuvoje – kasmet sutraukia apie 2 mln. religinių turistų. Tuo tarpu Lietuvoje taip pat turime unikalų religinį paveldą bei šventas vietas tikintiesiems (pvz.: Dievo Gailestingumo šventovė su originaliu Dievo Gailestingumo paveikslu Vilniuje, mistinis Kryžių kalnas ar Šiluvos šventovė), tačiau to tikslingai neišnaudojame turistų pritraukimui bei šalies įvaizdžio gerinimui. Nėra žinoma, kiek religinių turistų Lietuvoje apsilanko kiekvienais metais – vienintelė preliminari statistika, tai Šv. Faustinos namelio lankytojai Vilniuje, kurių skaičiuojame 30 000 per metus. Žiūrint kad ir į kaimyninės Lenkijos pavyzdį, matome, jog šis skaičius nėra didelis ir turime potencialą jį gerokai padidinti.

Žiniasklaidoje pastaraisiais metais vis pasirodo straipsniai, pabrėžiantys, jog religinis turizmas yra neišnaudota Lietuvos turizmo niša, tačiau Lietuva neturi religinio turizmo produkto, kurį galėtų pasiūlyti užsienio rinkai, o tai trukdo išnaudoti Lietuvos religinio turizmo potencialą ir pritraukti daugiau užsienio turistų.

Tikslas:

Kartu su projekto suinteresuotomis šalis ir turizmo sektoriaus ekspertais aptarti problemines Lietuvos religinio turizmo sritis ir jos galimus sprendimo būdus. Nutarti dėl tolimesnės Lietuvos religinio turizmo produkto vystymo krypties.

Metodas:

  • Viešoji konsultacija vyks apskritojo stalo diskusijos metodu

Trukmė:

  • Apskritojo stalo diskusija vyks 2020 m. sausio 9 d. nuo 09:30 iki 12:30
  • Konsultacijos rezultatai bus publikuojami šiame puslapyje ne vėliau nei 2020 m. sausio 20 d.

Kaip dalyvauti?

  • Viešoji konsultacija vyks Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, posėdžių salėje 212 kab.
  • Norinčius dalyvauti renginyje ar teikti pasiūlymus, kviečiame susisiekti el. paštu vytautas.vaitiekunas@kurklt.lt

Konsultacijos metu gauti asmens duomenys bus naudojami tik dalyvių informacijai bei pasiūlymams sužinoti ir valdyti. 

Rezultatų panaudojimas: viešosios konsultacijos rezultatai bus panaudojami rengiant religinio turizmo produkto modelį, kuris prisidės prie atvykstamojo turizmo srauto didinimo Lietuvoje.

Papildoma informacija: ši viešoji konsultacija yra dalis „Kurk Lietuvai“ programos vykdomo projekto „Religinio turizmo skatinimas Lietuvoje: naujo turizmo produkto kūrimas“. Visą su projektu susijusią informaciją galima rasti projekto svetainėje (nuoroda čia).

Projekto vadovai: Ieva Zamaraitė Ieva.Zamaraitė@kurklt.lt; Vytautas Vaitiekūnas vytautas.vaitiekunas@kurklt.lt; Inga Urbsyte inga.urbsyte@kurklt.lt

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

Grupės

Organizacijos, Asociacijos, Valstybinės institucijos, Ekspertai

Viešosios konsultacijos rezultatai

2020 m. sausio 9 d. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijoje vyko viešoji konsultacija dėl Lietuvos religinio turizmo produkto kūrimo. Susipažinti su viešosios konsultacijos ataskaita ir rezultatais galite čia.

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.