BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto projekto

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama Vyriausybės strateginiams darbams (projektams)
Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

1052

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-08-02 iki 2022-08-10

Savo pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti el. paštu [email protected] iki 2022 m. rugpjūčio 10 d.

Aprašymas

Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje dėl vidaus tarnybos sistemos pareigūnų (toliau – pareigūnai) darbo sąlygų gerinimo numatyta suteikti būtinas priemones pareigūnų motyvacijai, užtikrinti tinkamas jų darbo sąlygas ir veiklos rezultatus atitinkantį darbo užmokestį, atliepti pareigūnų teisėtus lūkesčius ir būtinas socialines garantijas. Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane numatyta priemonė: Parengti ir priimti Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektą, siekiant nustatyti didesnį pareigūnų darbo užmokesčio sistemos lankstumą, orientaciją į veiklos rezultatus, priemones, kurios pagerintų pareigūnų socialines garantijas ir tinkamai kompensuotų tarnybos ypatumus.

Tuo tikslu darbo grupė, sudaryta iš Vidaus reikalų ministerijos, Teisingumo ministerijos ir Finansų ministerijos, statutinių įstaigų ir profesinių sąjungų atstovų, parengė naujos redakcijos Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo ir su juo susijusių kitų įstatymų projektus ir teikia juos derinti suinteresuotoms šalims.

Įstatymo projekto tikslas – tobulinti vidaus tarnybos valdymą, nustatyti didesnį vidaus tarnybos sistemos pareigūnų (toliau – pareigūnai) darbo užmokesčio sistemos lankstumą, orientaciją į veiklos rezultatus, priemones, kurios pagerintų pareigūnų socialines garantijas ir tinkamai kompensuotų tarnybos ypatumus.

Įstatymo projekto uždaviniai:

1. Tikslinti nuostatas dėl darbo apmokėjimo sistemos tobulinimo:

Darbo užmokesčio sistemos tobulinimo tikslas – užtikrinti teisingesnį apmokėjimą už darbą, labiau atliepti statutinės tarnybos specifiką ir didinti darbo užmokesčio sistemos lankstumą.

Siekiama, kad mažėtų darbo užmokesčio netolygumai tarp statutinių įstaigų: peržiūrėtas pareigybių suskirstymas į grupes, nustatoma aiškesnė pareigybių hierarchija sumažinant pareigybių grupių skaičių ir padidinant minimalius pareiginių algų koeficientus.

Nauda:

  1. sumažės pareiginių algų koeficientų persidengimas tarp pareigybių grupių, todėl bus galimybė už didesnę atsakomybę ir kvalifikaciją nustatyti didesnį atlyginimą;
  2.  būtų nustatyta dinamiška, lanksti bei orientuota į turimus valstybės biudžeto asignavimus darbo užmokesčio sistema: nustatoma galimybė, esant asignavimams, padidinti darbo užmokestį be papildomų veiklos vertinimo procedūrų; patvirtinus darbo užmokesčio nustatymo politiką, pareiginės algos koeficientai galės būti diferencijuojami atsižvelgiant į pareigūnų veiklos pobūdį, kvalifikaciją, atsakomybes;
  3. būtų užtikrintas didesnis tarnybinės veiklos vertinimo instituto objektyvumas ir siekiama, kad jis nebūtų vienintele priemone didinti darbo užmokestį;
  4. būtų nustatytos priemonės, kurios pagerintų pareigūnų socialines garantijas ir tinkamai kompensuotų tarnybos ypatumus: peržiūrėta priedų ir priemokų sistema, užtikrintas teisingas apmokėjimas už darbą veikiant kenksmingiems ir pavojingiems veiksniams.

2. Tikslinti nuostatas dėl socialinių garantijų, taikomų naujiems specialistams pritraukti – stipendijos kursantams ir studentams.

3. Numatyta daugiau galimybių dėl tam tikrų tarnybos sąlygų susitarti kolektyvinėse sutartyse.

4. Sudaryti sąlygas valdant krizes, ekstremaliąsias situacijas pasitelkti buvusius pareigūnus statutinių įstaigų uždaviniams ir funkcijoms įgyvendinti – įtvirtinamas centrinės statutinės įstaigos personalo rezervas.

5. Sudaryti teisines prielaidas organizuoti ir vykdyti muitinės pareigūnų profesinį mokymą Muitinės departamentui prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) pavaldžioje muitinės įstaigoje – Muitinės mokymo centre tomis pačiomis sąlygomis, kurios taikomos statutinėms profesinio mokymo įstaigoms ir jų kursantams.

Kartu teikiami įstatymų pakeitimų projektai:

1. Lietuvos Respublikos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo Nr. I-693 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Tikslas – užtikrinti socialinę garantiją pareigūnams, kurie, esant tarnybiniam būtinumui, buvo perkelti į karjeros valstybės tarnautojo pareigas karo padėties, nepaprastosios padėties ar ekstremaliųjų situacijų atveju, kad jų perkėlimo į karjeros valstybės tarnautojo pareigas laikas būtų įskaitomas į tarnybos laiką pareigūnų ir karių valstybinei pensijai skirti.

2. Lietuvos Respublikos muitinės įstatymo Nr. IX-2183 10 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas, Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo Nr. VIII-450 15, 18, 26, 28, 29, 36, 37, 38 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 291 straipsniu įstatymo projektas ir Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas parengti siekiant suderinti šių įstatymų nuostatas su Įstatymo projektu. Tikslas – sudaryti teisines prielaidas organizuoti ir vykdyti muitinės pareigūnų profesinį mokymą profesinio mokymo įstaigoje – Muitinės mokymo centre.

Konsultacijos tikslas

Gauti suinteresuotų institucijų ir įstaigų, profesinių sąjungų, socialinių partnerių, vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, gyventojų ir kitų suinteresuotų grupių konstruktyvias pastabas ir pasiūlymus Dėl Vidaus tarnybos statuto projekto.

Su Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo ir su juo susijusių įstatymų projektais susipažinti galima čia;

ir čia.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami tobulinant Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektą ir su juo susijusių įstatymų projektus.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Savo pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti el. paštu [email protected] iki 2022 m. rugpjūčio 10 d.

Kontaktai

Inga Prialgauskienė, el. p. inga.prialgauskiene@vrm.lt

Paskelbta

2022-08-02

Galioja iki

2022-08-10