BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo ir su žmonių palaikų laidojimo reguliavimu susijusių teisės aktų tobulinimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

819

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2021-10-18 iki 2021-11-15

Dalyvauti apklausoje galite užpildę anketą.

Aprašymas

Šalyje sparčiai didėjant kapinių plėtrai ir vis labiau trūkstant laisvų kapaviečių, Aplinkos ministerija imasi parengti reikiamus teisės aktų projektus šiai problemai spręsti. Prieš siūlant, kaip patikslinti Žmonių palaikų laidojimo įstatymą, kokius susijusius teisės aktus priimti, visuomenė kviečiama išsakyti nuomonę apie naujus galimus taikyti laidojimo būdus, kurie padėtų taupiau naudoti kapinėms skiriamą žemę.

Lietuvoje yra per 7 tūkst. kapinių, užimančių apie 4 tūkst. ha. Iš jų daugiau kaip 5 tūkst. jau uždarytos – jose nebelaidojama. Veikiančiose kapinėse kasmet naujai užlaidojami dideli plotai. Mažėjant laisvų kapaviečių skaičiui, savivaldybėms tenka ieškoti naujų žemės sklypų kapinėms ir skirti lėšų joms steigti.

Problemą iš dalies padeda spręsti, vis labiau populiarėjant žmogaus palaikų kremavimui, kolumbariumai. Tačiau toks laidojimo būdas gana brangus, nes jiems įrengti reikia papildomų investicijų.

Konsultacijos tikslas

Sužinoti Lietuvos visuomenės nuomonę apie naujus galimus taikyti laidojimo būdus, kurie padėtų taupiau naudoti kapinėms skiriamą žemę.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos duomenys bus panaudoti rengiant Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą ir su žmonių palaikų laidojimo reguliavimu susijusius teisės aktų projektus.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Savo nuomonę apie naujus galimus taikyti laidojimo būdus gyventojai gali pareikšti iki lapkričio 15 d. užpildę apklausos anketą.

Gauta informacija bus naudojama užtikrinant visų apklausos dalyvių konfidencialumą.

Kontaktai

Išsamesnės informacijos galima teirautis el. paštu [email protected].

Viešosios konsultacijos rezultatai

Apklausos rezultatai pateikti prezentacijoje (pridedama).

Dokumentai ir susijusi medžiaga

Paskelbta

2021-10-18

Galioja iki

2021-11-15