BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl medijų ir informacinio raštingumo ugdymo Lietuvos bibliotekose

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

277

Aprašymas

Medijų ir informacinis raštingumas (MIR) yra viena iš itin svarbių XXI amžiaus kompetencijų. Medijų ir informaciniam raštingumui yra priskiriami kritinio vertinimo, žiniasklaidos priemonių naudojimo, turinio kūrimo ir kiti su medijų naudojimu, suvokimu ir dalyvavimu medijų procese susiję gebėjimai. 2017 metais „Spinter“ atliktame Žiniasklaidos priemonių naudojimo raštingumo tyrime nustatyta, kad medijų ir informacinio raštingumo lygis Lietuvoje yra 36,8. OSIS tarptautinio MIR indekso duomenimis, Lietuvoje yra žemiau ES vidurkio – užima 17 vietą. Nors šalyje yra gausu įvairiausių iniciatyvų ir mokymų MIR tema, itin daug jų yra trumpalaikės ir neatspindinčios mokymosi visą gyvenimą principų. Šiandien vis dažniau kalbama apie šių įgūdžių sistemiško ir ilgalaikio ugdymo poreikį Lietuvoje.

Bibliotekų tinklas yra tankiausią infrastruktūrą ir aukščiausią prieinamumą turintis kultūros įstaigų tinklas Lietuvoje. Jį sudaro 2365 bibliotekos, iš kurių 1232 yra savivaldybių viešosios bibliotekos. Šių įstaigų geras geografinis prieinamumas ir aukštas visuomenės pasitikėjimas bibliotekos paslaugomis ir jos vaidmeniu skatinant bendruomenės kultūrinį gyvenimą atskleidžia bibliotekų potencialą tapti sistemiško MIR ugdymo proceso dalimi.

Tikslas:

Šios viešosios konsultacijos tikslas yra sulaukti tikslinių grupių pasiūlymų ir nuomonių dėl MIR ugdymo modelio Lietuvos bibliotekose, užtikrinant suinteresuotųjų šalių įsitraukimą į modelio kūrimo bei įgyvendinimo procesą, bei įvertinti bibliotekų galimybes ir pasiruošimą dalyvauti MIR ugdymo procese.

Metodai:

Pirmasis metodas – viešųjų bibliotekų apklausa;

Antrasis metodas – fokus grupių susitikimai.

Trukmė:

Visos viešosios konsultacijos trukmė – nuo 2020 m. birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.

Viešųjų bibliotekų apklausos vykdymo laikotarpis – nuo 2020 m. birželio 1 d. iki birželio 14 d.

Fokus grupių susitikimai vyks:

Birželio 30 d. – fokus grupės susitikimas dėl bibliotekų įsitraukimo į MIR veiklas struktūros;

Liepos 2 d. – fokus grupės susitikimas dėl MIR ugdymo programos;

Liepos 8 d. – fokus grupės susitikimas dėl žmogiškųjų ir informacinių išteklių programos vykdymui.

Kaip dalyvauti:

Viešųjų bibliotekų projektų vadovus ar kitus specialistus, kuruojančius neformaliojo ugdymo veiklas bibliotekose, kviečiame užpildyti apklausą iki birželio 14 d., kurią galite rasti čia:

NVO, bibliotekų, viešojo sektoriaus institucijų atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys bei MIR ekspertai, norintys dalyvauti fokus grupių diskusijose, yra kviečiami registruotis el. paštu [email protected] iki birželio 22 dienos, nurodant fokus grupę (-es), kuriose norėtumėte dalyvauti.

Registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik renginio dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

Papildoma informacija: ši viešoji konsultacija yra „Kurk Lietuvai“ programos vykdomo projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymo kultūros įstaigose modelio kūrimas“ dalis. Visą su projektu susijusią informaciją galima rasti projekto svetainėje (nuoroda čia).

Projekto vadovės: Rūta Beinoriūtė [email protected] ir Greta Kundrotaitė [email protected].

Šis projektas yra dalis Vyriausybės kanceliarijos kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamo „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“ projekto, kuriuo siekiama suformuoti bendrą viešųjų konsultacijų praktiką viešojo valdymo institucijose, padidinti visuomenės dalyvavimo viešajame valdyme veiksmingumą, plėsti informacijos apie Vyriausybės vykdomą veiklą ir visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą priemones prieinamumą, sustiprinti viešojo valdymo atvirumo plėtrai reikalingas kompetencijas.

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

 

Paskelbta

2020-06-05

Galioja iki

2020-09-01