BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimų

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

Kultūros ministerija parengė ir teikia konsultacijoms su visuomene Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo, Sveikatos draudimo įstatymo, Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimų projektus.

Įstatymų pakeitimų projektai parengti vadovaujantis Kultūros ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus rekomendacijomis, taip pat dėl pasikeitus Vyriausybės strateginio planavimo metodikai atsiradusios būtinybės Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos nuostatus perkelti į kultūros ministro nustatytą ir su socialinės apsaugos ir darbo ministru bei sveikatos apsaugos ministru suderintą tvarką.

Įstatymų projektais siekiama

  • supaprastinti meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijos statuso suteikimo procedūrą;
  • įtvirtinti galimybes gauti meno kūrėjo statusą ir pretenduoti į galiojančias meno kūrėjams suteikiamas papildomas socialines garantijas Lietuvos Respublikoje teisėtai nuolat gyvenančiam Europos Sąjungos valstybės ar trečiosios šalies piliečiui (meno kūrėjui);
  • suvienodinti meno kūrėjo statuso suteikimo sąlygas, išsamiau reglamentuoti meno kūrėjo statuso ir meno kūrėjų organizacijos statuso gavimo ir netekimo pagrindus ir tvarką;
  • užtikrinti meno kūrėjų veiklos stebėseną.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS – gauti pastabas ir pasiūlymus dėl Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimų.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS METODAS – kvietimas teikti pasiūlymus.

TRUKMĖ – konsultacija su visuomene vyksta iki 2020 m. balandžio 24 d.

PASIŪLYMŲ TEIKIMAS –  pastabas bei pasiūlymus dėl įstatymo projekto kviečiame siųsti el. paštu: dmm@lrkm.lt. Gauta informacija bus panaudota rengiant galutinius įstatymų pakeitimo projektus.

Apklausos metu gauti asmens duomenys bus naudojami tik pasiūlymams sužinoti ir valdyti. 

DOKUMENTAI IR SUSIJUSI MEDŽIAGA

Su viešąja konsultacija susiję dokumentai:

Aiškinamasis raštas

LR meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymo Nr. I-494 pateikimo įstatymas

LR valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 12 straipsnio pakeitimo įstatymas

LR sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 17 straipsnio pakeitimo įstatymas

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS – gauti pasiūlymai bus įvertinti rengiant galutinius įstatymų pakeitimo projektus.

Papildomą informaciją teikia Kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės vadovė Janina Krušinskaitė (tel. 8 608 45515).

 

 

Paskelbta

2020-04-03

Galioja iki

2020-04-25