BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkės projekto

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

455

Aprašymas

Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkės projekto tikslas – suformuoti ilgalaikę Lietuvos klimato kaitos valdymo politikos viziją pasiekti šalies ekonomikos neutralumą klimatui, užtikrinti šalies ūkio sektorių ir ekosistemų atsparumą klimato kaitos keliamiems aplinkos pokyčiams ir, taikant  darnų finansavimą ir investavimą, plėtoti mažo anglies dioksido kiekio konkurencingą, socialiai teisingą ekonomiką, kurti naujas „žaliąsias“ darbo vietas, diegti ekoinovatyvias technologijas, pasiekti energijos gamybos ir vartojimo efektyvumo didinimą ir atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą visuose šalies ūkio (ekonomikos) sektoriuose (energetika, pramonė, transportas, žemės ūkis, ir kt.).  

Nacionalinė klimato kaitos valdymo darbotvarkė nustato bendrus ir atskirų sektorių tikslus bei uždavinius, skirtus klimato kaitai švelninti ir prisitaikyti prie jos 2021-2050 m. laikotarpiu. Darbotvarkėje įtvirtintas tikslas iki 2030 m. 30 proc. sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį, palyginti su 2005 m., ir iki 2050 m. pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos. Ypač svarbus vaidmuo teks energetikai, transportui, pramonei, žemės ūkiui, atliekų tvarkymui ir miškininkystei.

Darbotvarkėje įtvirtinama ilgalaikė klimatui neutralios ir žiedinės ekonomikos vizija iki 2050 m. su klimato poveikiui atspariais ūkio sektoriais. Sektorių transformacija remiasi naujausiais moksliniais tyrimais, inovatyvių technologijų plėtra, efektyviu išteklių naudojimu ir konkurencingumo didinimu. Iki 2050 m. sukuriama patikima ir tvari energijos sistema integruota į ES vidaus rinką. Maksimaliai išnaudojamas natūralių absorbentų potencialas, saugoma ir tausojama biologinė įvairovė, užtikrinta klimato kaitos poveikiui atspari ekosistemų pusiausvyra. Apsaugota piliečių sveikata ir gerovė ir užtikrintas visuomenės klestėjimas. 
 

Viešosios konsultacijos tikslas

Gauti pasiūlymus Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkės projektui.

Konsultacijos metodas – elektroninė konsultacija.

Viešosios konsultacijos trukmė

Iki 2021 m. kovo 9 d.

Pasiūlymų ir pastabų teikimas

Susipažinti su Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkės projektu galima čia.

Konstruktyvius pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu [email protected]

Paskelbta

2021-02-18

Galioja iki

2021-03-09