Aprašymas
Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkės projekto tikslas – suformuoti ilgalaikę Lietuvos klimato kaitos valdymo politikos viziją pasiekti šalies ekonomikos neutralumą klimatui, užtikrinti šalies ūkio sektorių ir ekosistemų atsparumą klimato kaitos keliamiems aplinkos pokyčiams ir, taikant darnų finansavimą ir investavimą, plėtoti mažo anglies dioksido kiekio konkurencingą, socialiai teisingą ekonomiką, kurti naujas „žaliąsias“ darbo vietas, diegti ekoinovatyvias technologijas, pasiekti energijos gamybos ir vartojimo efektyvumo didinimą ir atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą visuose šalies ūkio (ekonomikos) sektoriuose (energetika, pramonė, transportas, žemės ūkis, ir kt.).
Nacionalinė klimato kaitos valdymo darbotvarkė nustato bendrus ir atskirų sektorių tikslus bei uždavinius, skirtus klimato kaitai švelninti ir prisitaikyti prie jos 2021-2050 m. laikotarpiu. Darbotvarkėje įtvirtintas tikslas iki 2030 m. 30 proc. sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį, palyginti su 2005 m., ir iki 2050 m. pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos. Ypač svarbus vaidmuo teks energetikai, transportui, pramonei, žemės ūkiui, atliekų tvarkymui ir miškininkystei.
Darbotvarkėje įtvirtinama ilgalaikė klimatui neutralios ir žiedinės ekonomikos vizija iki 2050 m. su klimato poveikiui atspariais ūkio sektoriais. Sektorių transformacija remiasi naujausiais moksliniais tyrimais, inovatyvių technologijų plėtra, efektyviu išteklių naudojimu ir konkurencingumo didinimu. Iki 2050 m. sukuriama patikima ir tvari energijos sistema integruota į ES vidaus rinką. Maksimaliai išnaudojamas natūralių absorbentų potencialas, saugoma ir tausojama biologinė įvairovė, užtikrinta klimato kaitos poveikiui atspari ekosistemų pusiausvyra. Apsaugota piliečių sveikata ir gerovė ir užtikrintas visuomenės klestėjimas.
Viešosios konsultacijos tikslas
Gauti pasiūlymus Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkės projektui.
Konsultacijos metodas – elektroninė konsultacija.
Viešosios konsultacijos trukmė
Iki 2021 m. kovo 9 d.
Pasiūlymų ir pastabų teikimas
Susipažinti su Nacionalinės klimato kaitos valdymo darbotvarkės projektu galima čia.
Konstruktyvius pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu [email protected].