BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Naujojo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano galimų pasekmių aplinkai vertinimo

Paskelbta

2019-09-11

Institucija
Galioja iki

2020-01-01

Įvertinimas

0

Aprašymas

Naujasis Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas – tai dokumentas, nustatysiantis šalies teritorijos erdvinio vystymosi kryptis ir teritorijų naudojimo funkcinius prioritetus, užtikrinsiantis, kad būtų suderinti galiojantys ir kuriami strateginiai planavimo dokumentai, turintys erdvinę išraišką. Naujojo dokumento sprendiniai galios iki 2030 m., o pasiūlyta vizija – net iki 2050 metų.

Šį spalį Aplinkos ministerijos iniciatyva atliktu Plano galimų pasekmių aplinkai vertinimu buvo siekiama nustatyti, kokį reikšmingą poveikį ekonominiu, socialiniu ir aplinkosauginiu požiūriu gali patirti aplinka, įgyvendinus dabar rengiamą dokumentą.

Kodėl tai svarbu?

Naujasis Planas – tai gerokai daugiau negu pagrindinis šalies teritorijų planavimo dokumentas. Tai mūsų šalies ateities matrica. Tai bus pirmas kartas, kai bendrasis planas taps strateginiu valstybės dokumentu, pagal kurio sprendinius bus planuojamas valstybės biudžetas ir skirstomos ES lėšos. Nuo šių sprendinių priklausys, kaip vyks verslo, žemės ūkio, turizmo, infrastruktūros, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos bei kitų sektorių veiklos plėtra ir kaip ji bus tarpusavyje suderinta.

Viešosios konsultacijos tikslas - sulaukti visuomenės ir tikslinių grupių pastabų ir pasiūlymų, siekiant užtikrinti šalies teritorijos erdvinio vystymosi krypčių ir teritorijų naudojimo funkcinių prioritetų įgyvendinimą.

Konsultacijos trukmė - iki spalio 1 d.

Konsultacijos metodas – elektroninė apklausa.

Pasiūlymų pateikimas - el. p.:asta.rokickiene@am.lt.

Papildoma informacija: susipažinti su Naujojo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano galimų pasekmių aplinkai vertinimu galite čia: SPAV.

Rezultatų panaudojimas - geriausi pasiūlymai gali būti panaudoti teisėkūros procese.

 

Grupės

Organizacijos, Asociacijos, Gyventojai, Socialiniai partneriai, Ekspertai