BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl numatomo turto ir verslo vertinimo teisinio reguliavimo.

Paskelbta

2021-06-03

Institucija
Galioja iki

2021-06-20

Konsultacijos metodas

Apskritojo stalo diskusija

Įvertinimas

3

Aprašymas

Turto ir verslo vertinimas ir jo rezultatas yra svarbus gyventojams, viešajam ir privačiam sektoriams priimant sprendimus dėl turto pardavimo, įsigijimo, investavimo ar apmokestinimo, taip pat dėl turtinio įnašo ar turto paėmimo visuomenės poreikiams bei kitiems sprendimams priimti.

Turto ir verslo vertinimo teisinis reguliavimas visuomenėje yra vertinamas prieštaringai: profesinės asociacijos, viešojo valdymo įstaigos bei kitos tikslinės visuomenės grupės atskirais turto ir verslo vertinimo teisinio reguliavimo klausimais turi išsiskiriančias nuomones.

Finansų ministerija siekia formuoti visuomenės poreikius atitinkančią turto ir verslo vertinimo politiką.

Finansų ministerija 2021 m. birželio 15 d. 14 val. organizuoja viešąją konsultaciją, kurios metu socialiniai partneriai (vertintojų profesinės asociacijos, valstybinės institucijos ir verslo atstovai) bus pakviesti pateikti nuomonę dėl siūlomo turto ir verslo vertinimo teisinio reguliavimo keitimo.

Viešosios konsultacijos tikslas – pristatyti atlikto numatomo turto ir verslo vertinimo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo ir jo metu atlikto turto ir verslo vertinimo teisinio reguliavimo galimų alternatyvų tyrimo, kuris atliktas bendradarbiaujant su Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA), rezultatus, bei numatomą turto ir verslo vertinimo teisinį reguliavimą, kai konsoliduojamos profesijos atstovų ir valstybinės institucijos funkcijos – profesinės kvalifikacijos kėlimo ir etikos normų laikymosi kontrolė pavedama profesinei savivaldai, o vertinimų priežiūra – Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (AVNT).

Viešosios konsultacijos metu siekiama išgirsti socialinių partnerių nuomonę dėl numatomo turto ir verslo vertinimo priežiūros modelio bei nuomonę apie valstybinės priežiūros svarbą, užtikrinant patikimą turto ir verslo vertinimo rezultatą.

Viešosios konsultacijos rezultatų panaudojimas:

Konsultacijos rezultatai bus naudojami tikslinant rengiamą Nepriklausomo turto ir verslo vertinimo įstatymo projektą.

Viešosios konsultacijos forma:

Apskritojo stalo diskusija.

Rašytiniai pasiūlymai.

Norintys pateikti nuomonę dėl turto ir verslo vertinimo priežiūros modelio ir kitų numatomų teisinio reguliavimo pokyčių kviečiami ją pateikti el. paštu: bozena.balke@finmin.lt iki 2021 m. birželio 20 d. nurodydami vardą, pavardę ir atstovaujamą organizaciją.

Kontaktinis asmuo:

Finansų ministerija
Atskaitomybės, audito, turto vertinimo ir nemokumo politikos departamento
Audito, turto vertinimo ir nemokumo valdymo skyrius
Božena Balkė
 
Tel. (+370) 5 2390 064 el.paštas bozena.balke@finmin.lt

 

 

 

Grupės

Socialiniai partneriai

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.