Aprašymas
Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane numatytos šios priemonės:
1. Parengti ir priimti Civilinės saugos įstatymo ir Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo pakeitimus, nustatančius pasirinkto bendro ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo modelio teisinį reglamentavimą.
2. Įsteigti nacionalinio lygmens ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo centrą pagal pasirinktą modelį.
Bendro ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo modelio koncepciją parengė Ministro Pirmininko sudaryta darbo grupė. Darbo grupė savo pasiūlymus 2021 m. vasarą pristatė Vyriausybės pasitarime. Su darbo grupės pasiūlymais galite susipažinti pristatyme (pridedamas).
Siekiant įgyvendinti minėtas Vyriausybės programos įgyvendinimo plano priemones, Vidaus reikalų ministerijoje bus sudaryta tarpžinybinė darbo grupė, kuri bendro ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo modeliui reglamentuoti parengs Civilinės saugos įstatymo, Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo, Nepaprastosios padėties įstatymo ir kitų įstatymų pakeitimų įstatymų projektus.
Bendro ekstremaliųjų situacijų ir krizių valdymo modelio tikslai:
- integruota krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo sistema
- nuolatinė grėsmių ir kitų situacijų stebėsena ir vertinimas
- koordinuotas pasirengimas valdyti ekstremaliąsias situacijas ir krizes
- veiksmingas krizių bei ekstremaliųjų situacijų valdymas
- nuolatinė sąveiką su NATO ir ES atitinkamais mechanizmais
Vidaus reikalų ministerijai labai svarbu surinkti informaciją apie pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms ir krizėms ir jų valdymo teisinio reguliavimo trūkumus, spragas, sužinoti pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms ir krizėms ir jų valdymo organizavime dalyvaujančių asmenų ar šią sritį išmanančių asmenų nuomonę apie tai, ką ir kaip reikėtų tobulinti, kad būtų geriau pasirengiama valdyti ekstremaliąsias situacijas ir krizes.
Konsultacijos tikslas
Gauti pasiūlymų dėl pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms ir krizėms ir jų valdymo integracijos ir tobulinimo, atsižvelgiant į darbo grupės parengtą koncepciją.
Konsultacijos rezultatų panaudojimas
Konsultacijos metu pateikti pasiūlymai bus panaudoti rengiant Civilinės saugos įstatymo, Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo, nepaprastosios padėties įstatymo ir kitų įstatymų, kuriuose reglamentuotas pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms ir krizėms ir jų valdymas pakeitimų įstatymų projektus.
Kaip dalyvauti konsultacijoje
Iki lapkričio 1 d. prašome teikti pasiūlymus elektroniniu paštu: [email protected]
Kontaktai
Vidaus reikalų ministerijos
Viešojo saugumo politikos grupės vyresnysis patarėjas
Darius Vasaris
el. p. [email protected]