BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl pasiūlymo riboti PFAS medžiagas gaisro gesinimo putose

Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

114

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-04-06 iki 2022-09-23

Išreikšti nuomonę  galite užpildydami klausimyną ECHA tinklapyje čia.

Aprašymas

Informuojame, kad prasidėjo viešosios konsultacijos dėl Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) pateikto pasiūlymo riboti perfluoralkilintas ir polifluoralkilintas medžiagas (PFAS) gaisro gesinimo putose. Visos suinteresuotos šalys kviečiamos pateikti nuomonę dėl šio pasiūlymo.

Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA), Europos Komisijos prašymu, įvertino perfluoralkilintų ir polifluoralkilintų medžiagų (toliau – PFAS) naudojimo gaisro gesinimo putose keliamą riziką aplinkai ir žmonių sveikatai ir padarė išvadą, kad PFAS keliama rizika šiuo metu nėra tinkamai kontroliuojama, jų išleidimas į aplinką turėtų būti kuo labiau sumažintas. Todėl ECHA parengė ir pateikė pirminį pasiūlymą uždrausti visų PFAS, esančių gaisro gesinimo putose, tiekimą rinkai, naudojimą ir eksportą. Šis siūlomas apribojimas užkirs kelią tolesnei požeminio vandens ir dirvožemio taršai ir rizikai žmonių sveikatai ir aplinkai.

Konsultacijos tikslas

Gauti nuomonę, pasiūlymus iš piliečių, pramonės ir verslo asociacijų, įmonių (įskaitant MVĮ), vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų, mokslo institucijų, kitų asmenų.

Viešosios konsultacijos metu siekiama įvertinti įvairių suinteresuotųjų įrodymais pagrįstą nuomonę dėl siūlomo apribojimo.  Be bendro pobūdžio pastabų ir pasiūlymų, konsultacijų metu taip pat prašoma pateikti konkrečią informaciją apie PFAS pakeitimo galimybes gaisro gesinimo putose įvairiuose sektoriuose bei apie laiką, reikalingą tokiems pakeitimams alternatyvomis įgyvendinti, apie PFAS šalinimo geriamajame vandenyje išlaidas ir kitą informaciją.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešųjų konsultacijų metu pateikta informacija, duomenys, pasiūlymai bus įvertinti Europos Komisijai rengiant atitinkamą ES teisės akto projektą – REACH reglamento[1] XVII priedo pakeitimą.

[1] Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH)

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Išreikšti nuomonę  galite užpildydami klausimyną ECHA tinklapyje čia.

Kontaktai

Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės patarėja Aurelija Bajoraitienė, tel. +370 618 76434, el. paštas [email protected]

Paskelbta

2022-04-06

Galioja iki

2022-09-23

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.