BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl priėmimo į profesinio mokymo įstaigas pakeitimų

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama didesnio poveikio projektui
Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

432

Aprašymas

Viešoji konsultacija vykdoma dėl rengiamo Profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnio pakeitimo dėl planuojamos atnaujinti priėmimo į valstybės finansuojamas vietas profesinio mokymo sistemoje planavimo metodikos, kuri remtųsi regionų bei nacionalinio poreikio ateities prognozėmis.  

Siekiant, kad priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planavimas geriau atlieptų regionų darbdavių poreikį, siūloma decentralizuoti priėmimo planavimą stiprinant pačių regionų vaidmenį ir suteikti daugiau galimybių profesinio mokymo įstaigoms teikti regiono poreikius geriau atliepiančią kvalifikacijų pasiūlą. Pažymėtina, kad tokią rekomendaciją Lietuvai pateikė ir Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija.  

Taip pat planuojama Profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnyje, siekiant valstybės finansuojamų vietų paskirstymo aiškumo,   įrašyti kitą, realiai priėmimo į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas planavime naudojamą klasifikatorių, t. y., nustatyti, kad priimamų į profesinio mokymo įstaigas preliminarus mokinių skaičius būtų nustatomas pagal Lietuvos švietimo klasifikatoriuje nustatytas švietimo sritis. Dabar Profesinio mokymo įstatymu nustatytas Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (kartu su Lietuvos profesijų klasifikatoriumi) naudojami vykdant žmonių išteklių stebėseną, tačiau priėmimas vykdomas pagal Lietuvos švietimo klasifikatoriuje nustatytas švietimo sritis ir joms priskiriamas profesinio mokymo programas. 

Išlieka nuostata, kad priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planavimas būtų vykdomas atsižvelgiant į valstybės ir savivaldybės ūkinės ir socialinės plėtros poreikius, įvertinusi nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos informaciją, regionų plėtros tarybų siūlymus ir valstybės finansines galimybes. 

Kviečiami dalyvauti  profesinio mokymo įstaigų vadovai ir bendruomenių nariai, kitos profesinio mokymo priėmimo planavime ir vykdyme dalyvaujančios institucijos, visuomenė.  

Konsultacijos tikslas

Diskutuoti dėl pateiktų siūlymų dėl priėmimo į profesinį mokymą decentralizavimo, dėl priėmimo planavimo pagal Lietuvos švietimo klasifikatorių ar galimų alternatyvų.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Tobulinant Profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnio pakeitimo projektą planuojama atsižvelgti į sutarimus, priimtus viešųjų konsultacijų metu.

Data, vieta

Dalyviai, tikslinės grupės

Tikslas

Pobūdis

Rezultatai apie vykusias viešąsias konsultacijas

2021-08-27

Klaipėda

Klaipėdos regiono darbdaviai ir profesinio mokymo įstaigos

Aptarti Klaipėdos regiono įgūdžių poreikius, profesinio mokymo pasiūlos planavimą, švietimo sistemos ir darbo rinkos sąveikos stiprinimą

Apskritojo stalo diskusija.

 

Suteikti regionams daugiau galimybių derinant profesinio mokymo pasiūlą pagal kvalifikuotų darbuotojų paklausą regiono darbo rinkoje.

2021-08-31

2021-09-23

LAMA BPO

Identifikuoti problemas, dėl kurių kyla problemos planuojant ir vykdant priėmimą į profesinį mokymą: priėmimo planavimas pagal EVRK,

centralizuotas priėmimas,

pernelyg detalus planavimas iki kvalifikacijos.

Problemoms identifikuoti ir jų sprendimo alternatyvoms formuoti.

Nuomonės sutapo – priėmimo į profesinį mokymą valstybės finansuojamos vietos galėtų būti nustatomos pagal Lietuvos švietimo klasifikatorių, valstybės finansuojamos vietos galėtų būti paskirstomos regionuose.

2021-04-27

ŠMSM

Darbo grupė dėl Profesinio mokymo įstatymo pakeitimo

Identifikuoti problemas, dėl kurių kyla problemos planuojant ir vykdant priėmimą į profesinį mokymą: priėmimo planavimas pagal EVRK, centralizuotas priėmimas,

pernelyg detalus planavimas iki kvalifikacijos.

Problemoms identifikuoti ir jų sprendimo alternatyvoms formuoti.

Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymo Nr. VIII-450 pakeitimo siūlymams teikti darbo grupės posėdžio 2021-05-25 protokolas Nr. 4

09.10

Elektrėnų PMC

Profesinio mokymo įstaigų vadovai

Sudaryti galimybę profesinio mokymo įstaigų vadovams ar kitiems atstovams į klausimų svarstymą įsitraukti „tiesiogiai“, dalyvauti procese kartu su Profesinio mokymo įstatymo projekto rengėjais.

Viešas klausymas

Siūloma įvertinti  siūlomo modelio rizikas

09.10

e-pilietis

 

https://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/viesoji-konsultacija-del-priemimo-i-profesinio-mokymo-istaigas-pakeitimu

Suinteresuotos grupės, visuomenė

Pakviesti tikslinę grupę iki spalio 8 d. teikti siūlymus dėl priėmimo į profesinį mokymą reglamentavimo pakeitimo keičiant Profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnį.

Kvietimas teikti pasiūlymus

 

Spalio mėn. (planuojama)

Regionų plėtros tarybų atstovai

Aptarti profesinio mokymo pasiūlos planavimą regionuose, švietimo sistemos ir darbo rinkos sąveikos stiprinimą.

Apskritojo stalo diskusija

 

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Teikiant siūlymus elektoriniu paštu arba nurodytu telefonu.

Kontaktai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Profesinio skyriaus vyr. specialistė Jolanta Zabietienė, el. p. [email protected], tel. nr. +370 5 2191133.

Paskelbta

2021-09-10

Galioja iki

2021-10-08