BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl priėmimo į profesinio mokymo įstaigas pakeitimų

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama didesnio poveikio projektui
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

2

Peržiūros

27

Aprašymas

Viešoji konsultacija vykdoma dėl rengiamo Profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnio pakeitimo dėl planuojamos atnaujinti priėmimo į valstybės finansuojamas vietas profesinio mokymo sistemoje planavimo metodikos, kuri remtųsi regionų bei nacionalinio poreikio ateities prognozėmis.  

Siekiant, kad priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planavimas geriau atlieptų regionų darbdavių poreikį, siūloma decentralizuoti priėmimo planavimą stiprinant pačių regionų vaidmenį ir suteikti daugiau galimybių profesinio mokymo įstaigoms teikti regiono poreikius geriau atliepiančią kvalifikacijų pasiūlą. Pažymėtina, kad tokią rekomendaciją Lietuvai pateikė ir Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija.  

Taip pat planuojama Profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnyje, siekiant valstybės finansuojamų vietų paskirstymo aiškumo,   įrašyti kitą, realiai priėmimo į valstybės finansuojamas profesinio mokymo vietas planavime naudojamą klasifikatorių, t. y., nustatyti, kad priimamų į profesinio mokymo įstaigas preliminarus mokinių skaičius būtų nustatomas pagal Lietuvos švietimo klasifikatoriuje nustatytas švietimo sritis. Dabar Profesinio mokymo įstatymu nustatytas Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (kartu su Lietuvos profesijų klasifikatoriumi) naudojami vykdant žmonių išteklių stebėseną, tačiau priėmimas vykdomas pagal Lietuvos švietimo klasifikatoriuje nustatytas švietimo sritis ir joms priskiriamas profesinio mokymo programas. 

Išlieka nuostata, kad priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planavimas būtų vykdomas atsižvelgiant į valstybės ir savivaldybės ūkinės ir socialinės plėtros poreikius, įvertinusi nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos informaciją, regionų plėtros tarybų siūlymus ir valstybės finansines galimybes. 

Kviečiami dalyvauti  profesinio mokymo įstaigų vadovai ir bendruomenių nariai, kitos profesinio mokymo priėmimo planavime ir vykdyme dalyvaujančios institucijos, visuomenė.  

Konsultacijos tikslas

Diskutuoti dėl pateiktų siūlymų dėl priėmimo į profesinį mokymą decentralizavimo, dėl priėmimo planavimo pagal Lietuvos švietimo klasifikatorių ar galimų alternatyvų.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Tobulinant Profesinio mokymo įstatymo 18 straipsnio pakeitimo projektą planuojama atsižvelgti į sutarimus, priimtus viešųjų konsultacijų metu.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Teikiant siūlymus elektoriniu paštu arba nurodytu telefonu.

Kontaktai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Profesinio skyriaus vyr. specialistė Jolanta Zabietienė, el. p. jolanta.zabietiene@smm.lt, tel. nr. +370 5 2191133.

Paskelbta

2021-09-10

Galioja iki

2021-10-01

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.