BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl rengiamo Hidrometeorologijos įstatymo projekto

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama didesnio poveikio projektui
Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

331

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-07-22 iki 2022-08-12

Pasiūlymus ir pastebėjimus galite pateikti iki 2022 m. rugpjūčio 12 d. užpildydami anketą čia.

Aprašymas

Lietuvos Respublikoje nėra teisės akto, išsamiai reglamentuojančio su hidrologijos ir meteorologijos veikla susijusių teisinių santykių visumos. Nesant vientiso hidrometeorologinės veiklos reguliavimo, neįmanoma efektyviai užtikrinti racionalaus valstybės institucijų ir kitų subjektų resursų naudojimo hidrometeorologinei veiklai. Tai riboja valstybės galimybes sumažinti nepalankių hidrometeorologinių reiškinių nulemiamus nuostolius šalies ekonomikai.

Šiuo metu rengiamas Lietuvos Respublikos hidrometeorologijos įstatymo projektas, reglamentuojantis institucijų ir kitų subjektų teises ir pareigas hidrometeorologijos srityje, siekiant efektyviau rinkti duomenis ir juos panaudoti prisitaikymo prie klimato kaitos politikai formuoti ir kitoms viešosios politikos reikmėms.

Sprendimo reikalaujančios problemos (iššūkiai) hidrometeorologijos srityje:​
- Nepakankamas meteorologinių ir hidrologinių stebėjimų tinklas​;
- Nepatenkinamas meteorologinių ir hidrologinių duomenų poreikis​;
- Prisitaikymo prie klimato kaitos poreikis​.

Parengta po 3 siūlomus alternatyvius šių problemų sprendimo būdus, su kuriais išsamiau galite susipažinti čia

Konsultacijos tikslas

Viešosios konsultacijos tikslas – kiekvienam nustatytam iššūkiui išrinkti po vieną iš siūlomų alternatyvų, kurios bus svarstomos ekspertų ir suinteresuotų institucijų grupėje. 

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Pagal atsižvelgiant į konsultacijos metu gautus pasiūlymus pasirinktas hidrometeorologijos veiklos valdymo kryptis bus rengiamas Lietuvos Respublikos hidrometeorologijos įstatymo projektas, kuriuo siekiama įtvirtinti pagrindinius hidrometeorologinės veiklos reglamentavimo principus, paslaugų gavėjų (juridinių ir fizinių asmenų) ir paslaugų teikėjų santykius, atsirandančius vykdant hidrometeorologinę veiklą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Kviečiame pasiūlymus ir pastebėjimus teikti iki 2022 m. rugpjūčio 12 d. užpildant anketą čia.

Kontaktai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorius Kęstutis Šetkus, tel. +370 672 48 942, el. p. [email protected]

Viešosios konsultacijos rezultatai

Konsultacijos metu pastabų ir pasiūlymų negauta.

Paskelbta

2022-07-22

Galioja iki

2022-08-12