BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl slaugos specialistų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo veiksmų plano

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama didesnio poveikio projektui
Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

66

Aprašymas

Ruošiantis Ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelio įgyvendinimui, Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM) organizuoja viešąją konsultaciją dėl slaugos specialistų mokymo, perkvalifikavimo ir kvalifikacijos tobulinimo veiksmų plano parengimo.

Ilgalaikės priežiūros tikslas – sudaryti palankias sąlygas asmeniui kuo ilgiau gyventi savarankišką ir visavertį gyvenimą, užtikrinant asmens sveikatos būklę atitinkančių sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų integruotą teikimą. Įgyvendinant SAM kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengiamą Ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelį, socialines ir sveikatos priežiūros paslaugas planuojama vystyti skiriant ypatingą dėmesį ilgalaikės priežiūros paslaugų plėtrai bendruomenėje, kad paslaugos būtų teikiamos kompleksiškai, kuo anksčiau ir kuo arčiau asmens gyvenamosios vietos, suteikiant galimybę žmogui kaip įmanoma ilgiau likti savarankiškam gaunant pagalbą savo namuose, dienos centre ar savarankiško gyvenimo namuose, o ilgalaikė socialinė globa socialinės globos namuose būtų tik paskutinė alternatyva.

2019 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas ambulatorines slaugos paslaugas namuose teikė 2773 specialistai. Atsižvelgiant į tai, jog specialistų komandos planuojamos papildyti kineziterapeutais bei augs slaugytojo padėjėjo vaidmuo komandose, taip pat įvertinus didėjantį faktinių slaugos paslaugų gavėjų skaičių, 2030 m. ambulatorinėse slaugos komandose dirbančių specialistų poreikis bus 4050. Taip pat numatoma plėtoti paliatyvių komandų tinklą, kurias sudaro gydytojas, slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, socialinis darbuotojas ir psichologas. Siekiama, kad paliatyviosios komandos paslaugos būtų teikiamos kiekvienoje savivaldybėje. Šiai dienai šalyje paliatyviasias paslaugas gauna apie 3000 gyventojų, iš kurių tik apie 1000 gauna paslaugas namuose. Remiantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis, Lietuvoje yra apie 10 000 asmenų, kuriems yra reikalinga paliatyvioji pagalba. Todėl yra būtina plėtoti šias paslaugas, plėsti šių paslaugų ambulatorinį tinklą bei didinti jas teikiančių specialistų skaičių.

Viena iš Ilgalaikės priežiūros paslaugų reformos įgyvendinimo krypčių – slaugos specialistų poreikio planavimas, kompetencijų tobulinimas ir plėtra. Į slaugos sektorių numatoma pritraukti daugiau sveikatos priežiūros specialistų, parengti slaugytojų kvalifikacijos tobulinimo programas, plėsti slaugytojų padėjėjų kompetencijas. Siekiant užtikrinti ilgalaikės priežiūros paslaugų kokybę ir profesionalų slaugos paslaugų teikimą, į slaugos studijų krypties programas planuojama įtraukti ilgalaikės priežiūros elementus (senatvine demencija sergančių pacientų priežiūra ir slauga, paliatyviųjų pacientų slauga). Užtikrinant trūkstamų specifinių kompetencijų suformavimą, planuojama parengti ne mažiau kaip 4000 specialistų, kurie dirbs mobiliose ambulatorinės ilgalaikės priežiūros komandose ir naujai steigiamuose dienos centruose.

Konsultacijos tikslas

Sulaukti pasiūlymų dėl sveikatos priežiūros specialistų mokymo programų, perkvalifikavimo ir kvalifikacijos tobulinimui būtinų veiksmų, siekiant užtikrinti trūkstamų kompetencijų formavimą ir specialistų parengimą.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos metu gauti pasiūlymai bus panaudoti rengiant ilgalaikės priežiūros specialistų mokymo, perkvalifikavimo ir kvalifikacijos tobulinimo veiksmų planą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Konsultacija vyks 2022 m. balandžio 21 d. 14.00-15.30 val. "Microsoft Teams" platformoje. Norintys dalyvauti privalo registruotis el. paštu [email protected] iki balandžio 20 d. nurodydami vardą ir pavardę ir atstovaujamą organizaciją. Registracijos metu renkami duomenys bus naudojami tik dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

Kontaktai

Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento Specializuotos sveikatos priežiūros skyriaus patarėja Solveiga Inokaitytė – Šmagarienė, el. paštas: [email protected].

Paskelbta

2022-04-21

Galioja iki

2022-04-21