Viešoji konsultacija dėl susisiekimo galimybių Lazdijų rajone

Paskelbta

2020-05-12

Galioja iki

2020-07-24

Įvertinimas

0

Aprašymas

Lietuvos-Lenkijos pasienio zonoje planuojama steigti verslo inkubatorius ir stiprinti bendradarbiavimą turizmo ir verslo skatinimo srityse, tačiau susiduriama su darbo jėgos, gyventojų ir turistų judėjimo problema. Pagal kasmetines Lazdijų rajono gyventojų apklausų duomenis, kas trečias šio rajono gyventojas nėra patenkintas viešuoju susisiekimu rajone. Tvarkaraščių tinkamumas ir maršrutų pakankamumas papuola į prasčiausiai vertinamas paslaugas iš apklausoje pateikiamų.

Nėra abejonių, jog viešasis transportas yra labai svarbi viešoji paslauga, lemianti žmonių mobilumą ir gyvenimo kokybę. Dėl mobilumo stokos, rajono gyventojams iškyla sunkumų būti socialiai aktyviems, turėti prasmingą ir laimingą gyvenimą.

Lyginant su kaimyninėmis savivaldybėmis Lazdijų rajone teikiamos viešojo susisiekimo paslaugos yra vertinamos prasčiausiai. Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytame Savivaldybių gerovės indekse Lazdijų rajonas pasižymi aukščiausiu nedarbo lygiu Lietuvoje (14,9 %) bei didžiausia ilgalaikių bedarbių dalimi (52,9 %), taip pat tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pritraukime Lazdijus lenkia vos dvi savivaldybes. 2017 metais rajone TUI vienam gyventojui teko vos 13 eurų, kai vidutiniškai Lietuvoje – 1 251 euras.

Susisiekimas Lazdijų rajone netenkina gyventojų poreikių, o jo gerinimui nėra pasitelktos visos įmanomos priemonės ir partneriai.

Viešosios konsultacijos tikslai:

Apklausos tikslas – suprasti situaciją iš keliautojo perspektyvos bei rasti galimus sprendinius darniam mobilumui rajone kurti.

Apskritojo stalo diskusijų tikslas sulaukti visuomenės ir tikslinių grupių pasiūlymų ir nuomonių dėl darnaus mobilumo skatinimo pasitelkiant pasienio zonos savivaldybes tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje kaip bendradarbiavimo partnerius.

Metodai:

Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų anketinė apklausa.

Apskritojo stalo diskusijos su tikslinėmis grupėmis.

Trukmė:

Lazdijų rajono gyventojų apklausa vyks 2020 m. gegužės 1329 d.

Apskritojo stalo diskusija vyks 2020 m. liepos 624 d.

Į diskusiją bus kviečiami bendruomenių, seniūnijų ir savivaldybių atstovai.

Dalyvavimas:

Anketinė apklausa vykdoma kviečiant atsakyti į anketos klausimus šioje nuorodoje.

Apskritojo stalo diskusijos vyks Lazdijų rajono savivaldybėje, Vilniaus g. 1, Lazdijai.

Norinčius dalyvauti diskusijose bei gauti papildomos informacijos apie viešosios konsultacijos įgyvendinimo eigą, kviečiame registruotis el. paštu birute.karakaite@kurklt.lt

Viešosios konsultacijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik viešosios konsultacijos informacijai sužinoti ir valdyti. 

Rezultatų panaudojimas:

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami rengiant pasienio zonai pritaikytas rekomendacijas dėl darnaus susisiekimo vystymo, sprendžiančias darbo jėgos, turistų ir gyventojų judumo, socioekonomines problemas.

Konsultacijos rezultatai bus publikuojami šiame puslapyje ne vėliau nei iki 2020 m. rugsėjo 6 d.

Papildoma informacija: ši viešoji konsultacija yra „Kurk Lietuvai“ programos vykdomo projekto „Savanorystės skatinimo laboratorijos kūrimas“ dalis. Visą su projektu susijusią informaciją galima rasti projekto svetainėje (nuoroda čia).

Projekto vadovė: Birutė Karakaitė birute.karakaite@kurklt.lt.

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

   

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Valstybinės institucijos, Gyventojai