BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pakeitimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

PROJEKTAS

Lietuvos Respublikos suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo Nr. XI-2053 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas (20-14525).

KONTEKSTAS

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plane nustatyti tikslai ir uždaviniai, susiję su Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymo ir būtinojo kiekio tiekimo sąnaudų optimizavimu ir sumažinimu.

Vienas iš esminių Strategijoje nustatytų uždavinių gamtinių dujų srityje yra mažinti gamtinių dujų tiekimo infrastruktūros išlaikymo sąnaudas ir siekti žemesnių importuojamų gamtinių dujų kainų. Strategijoje numatyta, kad įgyvendinant strateginį gamtinių dujų srities tikslą, iki 2020 metų bus siekiama mažinti SGD terminalo infrastruktūros išlaikymo sąnaudas.

Vienas iš Vyriausybės programos įgyvendinimo plano prioritetinių darbų energetikos srityje yra SGD terminalo infrastruktūros išlaikymo sąnaudų optimizavimas. Šiame plane numatyta, kad Vyriausybė įgyvendins priemones, leidžiančias sumažinti būtinojo kiekio tiekimo sąnaudas. 2020 m. rugpjūčio 19 d. Vyriausybės nutarimu nuspręsta pasiūlyti Lietuvos Respublikos Seimui įtraukti Įstatymo projekto svarstymą į Lietuvos Respublikos Seimo IX (Rudens) sesijos darbų programą.

SUSKYSTINTŲ GAMTINIŲ DUJŲ TERMINALO ĮSTATYMO PAKEITIMO PROJEKTAS

Projektu siekiama užtikrinti, kad Lietuvos gamtinių dujų vartotojų ir gamtinių dujų sistemos naudotojų lėšomis kompensuojama būtinojo kiekio tiekimo ir SGD terminalo būtinosios veiklos užtikrinimo paslauga SGD terminalui būtų suteikiama konkurencingomis rinkos kainomis.

Projektu numatoma, kad paskirtasis tiekėjas turės įgyvendinti SGD būtinojo kieko įsigijimą ekonomiškai naudingiausiu būdu.

Numatoma, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. pagrįstomis paskirtojo tiekėjo sąnaudomis bus laikomas ne didesnis kaip 10 procentų skirtumas tarp paskirtojo tiekėjo už SGD terminalo būtinojo kiekio įsigijimą mokėtinos kainos ir vidutinės gamtinių dujų importo į Lietuvos Respubliką kainos.

Bus sukurtos teisinės prielaidos, leisiančios sumažinti Lietuvos dujų vartotojų ir (ar) dujų sistemos naudotojų kompensuojamas SGD terminalo būtinojo  kiekio tiekimo sąnaudas daugiau kaip 20 mln. eurų per metus ir atitinkamai apie 30 proc. sumažinti gamtinių dujų tiekimo saugumo papildomą dedamąją prie gamtinių dujų kainos.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS – gauti pastabas ir pasiūlymus parengtam projektui.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS METODAS – kvietimas teikti pasiūlymus.

TRUKMĖ – konsultacija su visuomene vyksta iki 2020 m. lapkričio 6 d.

PASIŪLYMŲ TEIKIMAS: pastabas bei pasiūlymus dėl įstatymo projekto kviečiame siųsti el. paštu info@enmin.lt. Gauta informacija bus panaudota rengiant galutinius įstatymų pakeitimo projektus.

DOKUMENTAI IR SUSIJUSI MEDŽIAGA

Visus su viešąja konsultacija susijusius dokumentus galima rasti čia.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS - gauti pasiūlymai bus įvertinti rengiant galutinius įstatymo pakeitimo projektą. Pasiūlymai bus įvertinti kartu su įstatymo projektu Lietuvos Respublikos Vyriausybei teikiamoje įstatymo projekto derinimo pažymoje.

PAPILDOMĄ INFORMACIJĄ teikia Energetikos ministerijos Energetinio konkurencingumo grupės vadovas Karolis Švaikauskas (tel. (8 5) 203 4474, papild. 1, el. p. karolis.svaikauskas@enmin.lt).

Paskelbta

2020-10-27

Galioja iki

2020-11-06