BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl sveikatos duomenų kaupimo, dalijimosi ir pakartotinio naudojimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

11

Peržiūros

1

Aprašymas

Programa „Kurk Lietuvai“ kartu su Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja viešąsias konsultacijas, kurių metu siekiama išsiaiškinti Lietuvos visuomenės poziciją dėl sveikatos duomenų pakartotinio panaudojimo ir geriau suprasti už to slypinčias priežastis.

Ši apklausa skirta visiems asmenims, kurie yra lankęsi Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose (pvz., poliklinikose, ligoninėse).

Dalyvauti apklausoje galite užpildę ŠIĄ ANKETĄ.

Apibrėžimai:

Pakartotinis sveikatos duomenų panaudojimas – duomenų naudojimas kitiems tikslams nei jie buvo surinkti, pavyzdžiui moksliniams tyrimams, vystant aukštesnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugas, geresnį sveikatos priežiūros įstaigų administravimą ir kaštų valdymą.

KODĖL TAI SVARBU?

COVID-19 pandemija parodė, kad duomenys atlieka svarbią funkciją sprendžiant visuomenės sveikatos bei pacientų gydymo klausimus. Sveikatos duomenų panaudojimas neapsiriboja epidemiologinės situacijos valdymu. Pakartotinis sveikatos duomenų panaudojimas padeda efektyviau tirti ligas ir ieškoti jų gydymo būdų, užtikrinti aukštesnės kokybės sveikatos priežiūros paslaugas, geresnį sveikatos priežiūros įstaigų administravimą ir kaštų valdymą, lengvesnį mokslinių tyrimų vykdymą, lengviau numatyti naujų gydymo ir medicinos priemonių, vaistų poreikį bei kurti naujus ar iš esmės patobulinti produktus ar procesus.

Šiuo metu Lietuvoje per metus sukaupiama 42 mln. elektroninių klinikinių dokumentų. Šių duomenų pirminis surinkimo tikslas yra sveikatos priežiūros paslaugų teikimas. Išplėtus galimybes pakartotinai panaudoti šiai dienai surinktus sveikatos duomenis, pacientai patirtų 139 mln. € metinę naudą gerinant gyvenimo kokybę ir sveikatos paslaugų našumą bei prieinamumą. Pavyzdžiui, taikant duomenimis grįstą intervenciją ir savalaikį sveikatos priežiūros paslaugų teikimą per metus būtų galima išgelbėti 14 500 gyvybių.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS: 

Sužinoti Lietuvos visuomenės poziciją dėl sveikatos duomenų pakartotinio panaudojimo.

KONSULTACIJOS METODAS:

Elektroninė apklausa

KONSULTACIJOS TRUKMĖ:

nuo 2021 m. sausio 8 d. iki 2021 m. sausio 29 d.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS: 

Surinkta informacija padės įvertinti visuomenės požiūrį į sveikatos duomenų pakartotinį panaudojimą.

Konsultacijos metu gauta informacija bus naudojama užtikrinant visų apklausos dalyvių konfidencialumą.

PAPILDOMA INFORMACIJA:

Ši viešoji konsultacija yra ,,Kurk Lietuvai” programos vykdomo projekto „Sveikatos duomenų prieinamumas“ dalis. Visą su projektu susijusią informaciją galite rasti programos svetainėje (nuoroda čia).

Projekto vadovai – Lukas Ceizaris lukas.ceizaris@kurklt.lt, Mantas Razma mantas.razma@kurklt.lt, Vytenis Juozas Deimantas vytenis.deimantas@kurklt.lt

PASIŪLYMŲ PATEIKIMAS:

El. paštu.: vytenis.deimantas@kurklt.lt

KAIP DALYVAUTI:

Anketą rasite ČIA.

Paskelbta

2021-01-08

Galioja iki

2021-01-29