BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl turto ir verslo vertinimo veiklos tobulinimo

Paskelbta

2019-04-30

Institucija
Galioja iki

2019-05-10

[[consult: type]]

Apskritojo stalo diskusija

Įvertinimas

4

Aprašymas

Valstybei ar privatiems asmenims nuosavybės teise priklausantis turtas yra vienas iš valstybės egzistavimo ir ekonominio vystymosi, asmens gerovės užtikrinimo pagrindų. Tinkamas šio turto valdymo organizavimo modelis bei efektyvus turto naudojimas sudaro prielaidas efektyviai plėtoti daugelį valstybės strateginių krypčių bei užtikrinti viešuosius interesus.

Turto ir verslo vertinimas ir jo rezultatas yra svarbus gyventojams, viešajam ir privačiam sektoriams priimant sprendimus dėl turto pardavimo, įsigijimo, investavimo ar apmokestinimo, taip pat dėl turtinio įnašo ar turto paėmimo visuomenės poreikiams. Valstybei turto ir verslo vertinimo procesas yra itin svarbus apskaičiuojant ir surenkant mokesčius, parduodant jai priklausantį turtą, paimant turtą visuomenės poreikiams, o savininkui atlyginant pinigais pagal rinkos vertę.

Priimant sprendimus tiek viešojo sektoriaus subjektai, tiek privatūs asmenys vadovaujasi turto arba verslo vertinimo ataskaitomis, jų kokybės užtikrinimas yra tiesiogiai susijęs su viešojo intereso gynimu ir tenkinimu, todėl svarbu rasti sprendimus, kaip užtikrinti vertinimo ataskaitų kokybę bei tobulinti turto ir verslo vertinimo teisinį reguliavimą.

Viešosios konsultacijos tikslas:

-        Surinkti ir išnagrinėti visuomenės tikslinių grupių pasiūlymus bei nuomones dėl turto ar verslo vertinimo ataskaitų kokybės užtikrinimo bei turto ir verslo vertintojų veiklos tobulinimo.

-        Susisteminti teminių diskusijų rezultatus, pateikti įžvalgas.

Viešosios konsultacijos metu pateikti siūlymai ir sprendimai bus įvertinti turto vertinimo reguliavimo tobulinimo procese.

Viešosios konsultacijos forma:

Apskrito stalo diskusijos.

Viešosios konsultacijos laikas:

Iki 2019 m. gegužės 9 d. (ketvirtadienio) 16:00 val.

Diskusijų programa:

·         9:00-12:00 val.  diskusija dėl turto ar verslo vertinimo ataskaitų kokybės užtikrinimo;

·         13:00-16:00 val. diskusija dėl turto ir verslo vertintojų veiklos priežiūros  tobulinimo.

Registracija: Norintys dalyvauti viešojoje konsultacijoje, privalo registruotis el. paštu: bozena.balke@finmin.lt, arba telefonu: 8 (5) 239 0064  iki gegužės 7 d. nurodydami vardą, pavardę ir atstovaujamą organizaciją.

Dalyvių skaičius ribotas. Atsižvelgiant į tai, registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

 

 

Grupės

Piliečiai, Asociacijos, Valstybinės institucijos

Viešosios konsultacijos rezultatai

Detalus viešosios konsultacijos rezultatų apibendrinimas pateikiamas čia.

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.