BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl tvarkos aprašo projekto, pagal kurį būtų skiriamos išmokos, skatinančios įsigyti mažiau taršias judumo priemones

Paskelbta

2019-09-11

Institucija
Galioja iki

2020-09-11

[[consult: type]]

Elektroninė konsultacija

Įvertinimas

4

Aprašymas

Aplinkos ministerija parengė tvarkos, pagal kurią bus skiriamos kompensacinės išmokos fiziniams asmenims skatinti įsigyti mažiau taršias judumo priemones, aprašo projektą. Ministerija nustatys finansavimo sąlygas ir skirs lėšas kompensacijoms, o ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbs kvietimus teikti prašymus ir juos vertins, skirs išmokas ir kontroliuos, kaip jų gavėjai vykdo įsipareigojimus.

Kompensacinė išmoka bus skiriama asmenims, atidavusiems nustatytą laiką Lietuvoje eksploatuotą taršų lengvąjį automobilį ir vietoj jo įsigijusiems atitinkantį mažos taršos kriterijus. Vienam pareiškėjui numatoma vienkartinė 1000 eurų išmoka. Už automobilį, su tuo pačiu identifikaciniu numeriu, galės būti kompensuojama tik vieną kartą. Pradėti mokėti išmokas planuojama dar šiais metais. Projektas bus patvirtintas tik jį suderinus su visuomene ir tikslinėmis grupėmis.

Kodėl tai svarbu?

Pagrindinis projekto tikslas - skatinti įsigyti mažiau taršias judumo priemones, siekiant spręsti klimato kaitos klausimus.

Viešosios konsultacijos tikslas - sulaukti visuomenės ir tikslinių grupių pastabų ir pasiūlymų dėl Projekto nuostatų.

Konsultacijos trukmė - iki rugsėjo 23 d.

Konsultacijos metodas – elektroninė apklausa.

Pasiūlymų pateikimas - el. paštu.:info@am.lt. Apklausos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik informacijai sužinoti ir valdyti.

Papildoma informacija: Dokumentas nustato prašymų minėtosioms išmokoms pateikimo, jų vertinimo ir skyrimo tvarką bei sąlygas. Kompensacijos bus mokamos iš Klimato kaitos programos.

Čia galite rasti aprašo projektą.

Rezultatų panaudojimas - geriausi pasiūlymai gali būti panaudoti teisėkūros procese.

 

 

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Asociacijos, Socialiniai partneriai, Ekspertai