BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl vidaus tarnybos santykių teisinio reguliavimo tobulinimo

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama didesnio poveikio projektui
Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

430

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2021-09-27 iki 2021-10-31

Iki spalio 31 d. prašome teikti pasiūlymus elektroniniu paštu: [email protected][email protected]

Aprašymas

Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane numatyta priemonė: parengti ir priimti Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektą, siekiant nustatyti  didesnį pareigūnų darbo užmokesčio sistemos lankstumą, orientaciją į veiklos rezultatus, priemones, kurios pagerintų pareigūnų socialines garantijas ir tinkamai kompensuotų tarnybos ypatumus.

Siekiant įgyvendinti šią priemonę, Vidaus reikalų ministerijoje sudaryta tarpžinybinė darbo grupė (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/823c7b201c3c11ec93af8a5fb475d9bd/asr), kurioje šiuo metu diskutuojama dėl vidaus tarnybos teisinių santykių tobulinimo krypčių. Darbo grupės nariai periodiškai susitinka diskusijoms dėl minėto teisinio reguliavimo tobulinimo. Planuojama, kad darbo grupė Projektą parengs iki 2022 m. kovo 31 d.

Siekiant didinti vidaus tarnybos patrauklumą, pareigūnų pasitenkinimą tarnyba ir jų motyvaciją, numatoma:

                      - mažinti darbo užmokesčio netolygumus tarp statutinių įstaigų;

                      - nustatyti dinamišką, lanksčią, skatinančią siekti geresnių veiklos rezultatų darbo užmokesčio sistemą;

                      - užtikrinti tarnybinės veiklos vertinimo instituto objektyvumą ir nustatyti, kad jis nebūtų vienintele priemone didinti darbo užmokestį;

                      - nustatyti priemones, kurios sustiprintų pareigūnų motyvaciją ir tinkamai kompensuotų tarnybos ypatumus.

Vidaus reikalų ministerijai labai svarbu surinkti informaciją tiek apie egzistuojančius vidaus tarnybos santykių teisinio reguliavimo trūkumus, spragas, tiek ir apie tai, kaip vidaus tarnybos patrauklumas galėtų būti padidintas. 

 

Konsultacijos tikslas

Atsižvelgiant į šiandieninį vidaus tarnybos reguliavimą  (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.210318/asr?positionInSearchResults=0&searchModelUUID=c79b7070-978e-44e8-85a0-64ac267ac4ce), gauti pasiūlymų dėl vidaus tarnybos teisinių santykių reglamentavimo tobulinimo darbo užmokesčio, socialinių garantijų, orientavimosi į rezultatus srityse.

 

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Konsultacijos metu pateikti pasiūlymai bus įvertinti rengiant Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Iki spalio 31 d. prašome teikti pasiūlymus elektroniniu paštu: [email protected][email protected]


 

Kontaktai

Vidaus reikalų ministerijos Valstybės tarnybos ir vidaus tarnybos politikos grupės vadovė Irina Malukienė, el. p. [email protected]

Vidaus reikalų ministerijos Valstybės tarnybos ir vidaus tarnybos politikos grupės patarėja Inga Čypienė, el. p. [email protected]

Paskelbta

2021-09-27

Galioja iki

2021-10-31