BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl visuomenės įsitraukimo į poveikio aplinkai vertinimo procedūras

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

584

Aprašymas

Problema: Visuomenės įsitraukimo į poveikio aplinkai vertinimo procedūras aktyvumas.

Siekiama išsiaiškinti, ar aktyviai Lietuvos visuomenė įsitraukia į planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) procedūras ir kokie visuomenės informavimo būdai prieinamiausi ir priimtiniausi šalies gyventojams.

Kam skirta: visiems asmenims, kurie yra dalyvavę ar domėjęsi informacija apie planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūras.

Aplinkos apsaugos agentūra yra atsakingoji institucija, kurios interneto svetainėje visuomenė gali rasti su vykstančiais PAV susijusią informaciją ir teikti pastabas bei pasiūlymus dėl vykstančių PAV procedūrų ir pateiktų PAV dokumentų.

Kodėl tai svarbu: Poveikio aplinkai vertinimas (PAV) – ankstyvoji aplinkos apsaugos priemonė (t. y. vykdoma pačiame ankstyviausiame veiklos planavimo etape), skirta užtikrinti, kad statybų metu, pradėjus vykdyti ir vykdant ūkinę veiklą nebus neigiamo poveikio aplinkai ir žmogaus sveikatai. PAV metu vertinamas galimas būsimos veiklos poveikis žmogaus sveikatai ir visoms aplinkos sudėtinėms dalims: orui, vandeniui, klimatui, kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei, dirvožemiui, žemės paviršiui ir jos gelmėms, nekilnojamosioms kultūros vertybėms ir kt.

Atranka dėl PAV – atskiras procesas, kurio metu nustatoma, ar privaloma atlikti konkrečios veiklos PAV, ar galima pradėti įstatymuose nurodytų veiklos vykdymo leidimų gavimo procedūras be PAV.

Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatos suteikia visuomenei galimybę dalyvauti visuose PAV etapuose ir atliekant atranką dėl PAV. Visuomenės įtraukimas į aplinkosauginių sprendimų priėmimą yra ir jos teisė dalyvauti aplinkosauginių sprendimų priėmime pagal Orhuso konvenciją realizavimas.

Plačiau apie PAV ir visuomenės teisę dalyvauti procedūrose galima pasiskaityti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje  čia, o apie Orhuso konvenciją ir visuomenės teisių realizavimą –  čia.

Viešosios konsultacijos tikslas: Sužinoti Lietuvos visuomenės poziciją dėl jai prieinamiausių ir priimtiniausių informacijos apie PAV procedūras skelbimo būdų, tobulinti PAV procedūras reglamentuojančius teisės aktus, numatyti reikalingas priemones informacijos prieinamumui didinti.

Trukmė: 2021 m. birželio 4 - 25 d.

Pasiūlymų teikimas. El. paštu: [email protected]

Konsultacijos metu gauta informacija bus naudojama užtikrinant visų apklausos dalyvių konfidencialumą.

Dalyvauti apklausoje galite užpildę anketą.

Paskelbta

2021-06-04

Galioja iki

2021-06-25