BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl vystomojo bendradarbiavimo politikos veiklos krypčių atnaujinimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

15

Peržiūros

221

Aprašymas

Aprašymas:

Programa “Kurk Lietuvai”, kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija ir Užsienio reikalų ministerija organizuoja viešąją konsultaciją dėl vystomojo bendradarbiavimo politikos veiklos krypčių ir prioritetų.

2004 m. tapusi Europos Sąjungos (ES) valstybe nare Lietuva įsipareigojo vykdyti vystomojo bendradarbiavimo politiką ir teikti oficialią paramą vystymuisi – iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojamą paramą ir humanitarinę pagalbą besivystančioms valstybėms ir teritorijoms. Vystomojo bendradarbiavimo politika, kaip užsienio politikos dalis, suteikia galimybę mažinti skurdą besivystančiose šalyse, stiprinti šių šalių demokratizacijos ir žmogaus teisių plėtros procesus, taip pat kuria išskirtines galimybes Lietuvai atstovauti savo vertybiniams ir ekonominiams interesams užsienyje.

2019 m. Lietuvos oficiali parama vystymuisi sudarė apie 52 mln. eurų, t.y., 0,11 % bendrojo nacionalinio produkto (BNP). Pagal šį rodiklį Lietuva užima 25 vietą ES – 2019 m. 2021–2030 metų Nacionalinio pažangos plano strateginių tikslų, uždavinių ir poveikio rodiklių sąraše nurodytas 9.6 uždavinys numato, kad 2030 m. oficialios paramos vystymuisi  kriterijus atitinkančių vystomojo bendradarbiavimo veiklų finansavimo apimtis atitiks Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus ir sudarys 0,33% BNP, taigi per 10 metų vystomajam bendradarbiavimui skiriamas lėšas planuojama trigubinti.

Ruošiantis ilgalaikiams kiekybiniams pokyčiams vystomojo bendradarbiavimo srityje yra svarbu apžvelgti ir detalizuoti šios politikos tikslus ir prioritetines kryptis, bei stiprinti jų ryšį su konkrečiomis įgyvendinimo priemonėmis ir vertinimo rodikliais. Tokie veiksmai yra būtini siekiant vykdyti efektyvią ir abipusiai naudingą vystomojo bendradarbiavimo politiką, bei geriau matuoti jos veiksmingumą. Tai suteikia galimybes vystomojo bendradarbiavimo politikos ir jai skiriamų lėšų prioritetiniam skirstymui srityse, kuriose Lietuva turi didžiausias kompetencijas, kurti pridėtinę vertę ir sėkmingai dalintis sukauptomis patirtimis. Taip pat - tvirčiau pozicionuoti Lietuvą  tarptautiniuose kontekstuose ir kurti stiprų vystomojo bendradarbiavimo politikos įvaizdį.

Siekiant atnaujinti prioritetines Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos kryptis, tikslus, įgyvendinimo rodiklius ir priemones, galinčias prisidėti prie vystomojo bendradarbiavimo veiksmingumo stiprinimo, reikalingas skirtingų šios ekosistemos dalyvių požiūris ir indėlis. Šiuo tikslu vykdoma viešoji konsultacija su vystomojo bendradarbiavimo politikos ekspertais ir suinteresuotų šalių atstovais.

Tikslas: surengti apskritojo stalo diskusijas su Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ekosistemos dalyviais ir suinteresuotomis šalimis (ekspertais, viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių atstovais) ir aptarti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos veiksmingumo stiprinimo krypčių ir priemonių galimybes; išgirsti ir susisteminti šių ekspertų pastabas dėl tarpinių projekto rezultatų; išskirti konkrečius aspektus, kurie bus įtraukiami į galutinį veiklos krypčių dokumento projektą.

Metodas: apskritojo stalo diskusijos su ekspertais (nuotoliniu būdu.)

Virtualios diskusijos darbotvarkė:

Apskritojo stalo diskusijos vyks 2020 m. gruodžio 18 d. Konsultacijos rezultatai bus publikuojami šiame puslapyje ne vėliau nei 2021 m. kovo mėn. 5 d. Pasiūlymus ir pastabas taip pat kviečiame teikti el.paštu julius.zube@kurklt.lt

Rezultatų panaudojimas: viešosios konsultacijos rezultatai ir pastabos bus naudojami ruošiant vystomojo bendradarbiavimo politikos veiklos krypčių ir jų įgyvendinimo veiksmų plano dokumentus.

Papildoma informacija:

ši viešoji konsultacija yra „Kurk Lietuvai“ programos projekto „Vystomojo bendradarbiavimo politikos veiksmingumo stiprinimas“ dalis. Visą su projektu susijusią informaciją galite rasti čia. Projekto vadovai – Vygantė Mizgerytė (vygante.mizgeryte@kurklt.lt) ir Julius Zubė (julius.zube@kurklt.lt).

Grupės: Valstybinės institucijos, Organizacijos, Asociacijos, Verslo organizacijų atstovai, Ekspertai

Paskelbta

2020-12-03

Galioja iki

2021-12-03