BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl žaliųjų viešųjų pirkimų

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

2591

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-02-11 iki 2022-03-10

Kviečiame perkančiąsias organizacijas ir perkančiuosius subjektus užpildyti šią anketą.

Kviečiame viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančius tiekėjus užpildyti šią anketą.

Aprašymas

2021 m. aplinkos ministro įsakymu buvo pakeista žaliųjų pirkimų sąvoką, išplėstas ekologinių ženklų ir aplinkos apsaugos vadybos sistemų taikymas, pirkimų vykdytojams sudaryta galimybė žaliųjų pirkimų reikalavimus taikyti visuose viešuosiuose pirkimuose. 

Siekiant dar labiau palengvinti žaliųjų pirkimų vykdymą, 2021 m. Viešųjų pirkimų tarnyba įsteigė Darniųjų pirkimų skyrių, kurio darbuotojai pirkimų vykdytojus  ir tiekėjus konsultuoja el. paštu, nuotolinių susitikimų metu ir Viešųjų pirkimų tarnybos interneto svetainėje žaliųjų, socialiai atsakingų ir inovatyvių pirkimų klausimais.

Preliminariais duomenimis, skelbiamais Viešųjų pirkimų tarnybos švieslentėje, 2021 m. viešiesiems pirkimams Lietuvoje išleista apie 5,4 mlrd. Eur arba beveik 10 proc. bendrojo vidaus produkto. Žaliųjų viešųjų pirkimų apimtys  (skaičiuojant pagal vertę) per 2021 m. antrąjį pusmetį (trečiąjį ir ketvirtąjį ketvirčius) pasiekė 24,9 proc. ir taip daugiau nei dvigubai viršijo Vyriausybės iškeltą 10 proc. tikslą. 2022 m. ambicijos yra dar didesnės – ne mažiau kaip 50 proc. viešųjų pirkimų, skaičiuojant pagal vertę, turi tapti žaliaisiais, o nuo 2023 m. žalias turės būti kiekvienas viešasis pirkimas.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, siekdama išsiaiškinti žaliųjų viešųjų pirkimų problematiką, organizuoja viešąsias konsultacijas ir kviečia jose dalyvauti perkančiąsias organizacijas, perkančiuosius subjektus ir viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančius tiekėjus.

Konsultacijos tikslas

Pirkimų vykdytojams skirta viešųjų konsultacijų apklausa siekiama sužinoti jų požiūrį į žaliuosius pirkimus ir šios srities teisinio reglamentavimo keitimo poreikį, identifikuoti kokiose srityse minimalius ir išplėstinius prekių, paslaugų ir darbų pirkimams taikomus aplinkos apsaugos kriterijus reikia atnaujinti, naikinti ar naujai nustatyti prioriteto tvarka, išsiaiškinti kokios  priemonės skatintų žaliųjų pirkimų vykdymą.

Tiekėjams skirta viešųjų konsultacijų apklausa siekiama įvertinti prekių, paslaugų ir darbų rinkos dalyvių pasirengimą pirkimų vykdytojams tiekti mažesnį neigiamą poveikį aplinkai darančius produktus, ekologinių ženklų ir aplinkosaugos vadybos sistemų paplitimą rinkoje, nustatyti su minimaliais prekių, paslaugų ir darbų pirkimams taikomais aplinkos apsaugos kriterijais susijusias praktines problemas, išsiaiškinti dalyvavimo žaliuosiuose viešuosiuose pirkimuose iššūkius.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Apklausos rezultatai bus panaudoti rengiant Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2021 m. birželio 28 d. įsakymo Nr. D1-508 „Dėl Produktų, kurių viešiesiems pirkimams taikytini aplinkos apsaugos kriterijai, sąrašų, Aplinkos apsaugos kriterijų ir Aplinkos apsaugos kriterijų, kuriuos perkančiosios organizacijos turi taikyti pirkdamos prekes, paslaugas ar darbus, taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Kviečiame perkančiąsias organizacijas ir perkančiuosius subjektus užpildyti šią anketą.

Kviečiame viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančius tiekėjus užpildyti šią anketą.

Kontaktai

Aplinkos ministerijos Strateginių pokyčių grupė

Elena Drazdauskaitė, el. paštas [email protected]

Arūnė Andrulionienė, el. paštas [email protected]

 

Viešosios konsultacijos rezultatai

Susipažinti su detalia viešosios konsultacijos rezultatų analize galite paspaudę šią nuorodą.

Paskelbta

2022-02-11

Galioja iki

2022-03-10