BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Žmonių palaikų laidojimo įstatymo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

435

Aprašymas

Įstatymo projekto tikslas – nustatyti, kokių dokumentų reikia žmogaus palaikų kremavimo veiklos licencijai gauti ir patikslinti kitas kremavimo veiklos licencijavimo nuostatas atsižvelgiant į teisės aktų reikalavimus. Kiti numatyti pakeitimai, susiję su kolumbariumo mokesčio nustatymu, žmogaus palaikų ekshumavimu ir perkėlimu, aktualūs visiems gyventojams, kurie rūpinasi artimųjų palaikais.

Įstatymo projekte siūloma numatyti, kad kremavimo veiklos licenciją išduodanti institucija yra Aplinkos apsaugos agentūra. Taip pat siūloma tiksliai nurodyti dokumentus, kuriuos reikia pateikti siekiant gauti kremavimo veiklos licenciją, įteisinti reikalavimą, kad kremavimo įmonėje nors vienas darbuotojas turėtų biomedicinos technologo profesinę kvalifikaciją. Planuojama, kad turės būti nustatytos kremavimo įmonių teisės ir pareigos.

Dar vienas numatomas pakeitimas – už kolumbariumo nišos suteikimą siūloma imti savivaldybės tarybos nustatyto dydžio mokestį. Norima įteisinti nuostatą, kad palaidoti žmogaus palaikai ekshumuojami jo sutuoktinio, jei jo nėra, artimųjų giminaičių prašymu ir turint Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą. Šio leidimo nereikia ekshumuojant palaidotas urnas, perkeliant urnas iš vienos kolumbariumo nišos į kitą ir perkeliant rūsyje palaidotus žmogaus palaikus, išskyrus atvejus, kai atidaromas karstas.

Šį įstatymo projektą rengti paskatino Specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio vertinimo išvadoje „Dėl kremavimo veiklos licencijavimo“ pateikti siūlymai tiksliai nurodyti dokumentus, reikalingus pateikti, siekiant gauti kremavimo veiklos licenciją.

Viešosios konsultacijos tikslas

Gauti pasiūlymus Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo Nr. X-1404 11, 111, 13, 25 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 112 straipsniu įstatymo projektui.

Konsultacijos metodas – elektroninė konsultacija.

Viešosios konsultacijos trukmė

Iki 2021 m. kovo 8 d.

Pasiūlymų ir pastabų teikimas

Susipažinti su Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo Nr. X-1404 11, 111, 13, 25 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 112 straipsniu įstatymo projektu galima čia .

Konstruktyvius pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu [email protected]

Paskelbta

2021-02-11

Galioja iki

2021-03-08