BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija gauti pasiūlymus Lietuvos ilgalaikei renovacijos strategijai

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

565

Aprašymas

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, įgyvendindama 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2018/844, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2010/31/ES dėl pastatų energinio naudingumo ir Direktyva 2012/27/ES dėl energijos vartojimo efektyvumo nuostatas, teikia viešai konsultacijai parengtą Lietuvos ilgalaikę renovacijos strategiją. Ilgalaikėje renovacijos strategijoje išdėstomos veiksmų gaires, kuriose numatomos priemonės ir vidaus mastu nustatyti išmatuojami pažangos rodikliai, atsižvelgiant į ilgalaikį 2050 m. tikslą Europos Sąjungoje išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti 80–95 %, palyginti su 1990 m., siekiant užtikrinti, kad nacionaliniame viešosios paskirties ir privačių gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų ūkyje energija būtų vartojama ypač efektyviai ir kad jis būtų nepriklausomas nuo iškastinio kuro, bei siekiant sudaryti palankesnes sąlygas ekonomiškai efektyviam esamų pastatų pertvarkymui į beveik nulinės energijos pastatus. Taip pat, numatomi orientaciniai 2030 m., 2040 m. ir 2050 m. tarpiniai tikslai.

Įgyvendinant strateginį tikslą būtų siekiama iki 2050 metų pasiekti šiuos rodiklius (lyginant su 2020 m.): 1) sumažinti metinį pastatų fondo pirminės energijos vartojimą iki 16,2 TWh (~60 proc.); 2) sumažinti metinį pastatų fondo pirminės energijos iš iškastinio kuro vartojimą iki 0 TWh (100 proc.); 3) sumažinti metinį pastatų fondo CO2 emisijų kiekį iki 0 mtCO2 (100 proc.).

Ilgalaikės renovacijos strategijos projektas po 2020 m. gruodžio mėn. vykusių viešųjų konsultacijų pakoreguotas nustatant ambicingesnius daugiabučių namų renovacijos tikslus, ir siekį 2050 metais turėti visiškai nuo iškastinio kuro nepriklausomą pastatų fondą.

Viešosios konsultacijos tikslas

Gauti pasiūlymus Lietuvos ilgalaikei renovacijos strategijai.

Konsultacijos metodas – elektroninė apklausa.

Viešosios konsultacijos trukmė

Iki 2021 m. vasario 12 d.

Pasiūlymų ir pastabų teikimas

Susipažinti su Lietuvos ilgalaikės renovacijos strategijos projektu galima čia.

Konstruktyvius pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu virginija.pilipiene@am.lt

Paskelbta

2021-02-03

Galioja iki

2021-02-12