BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija: Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos koncepcija

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

0

Peržiūros

67

Aprašymas

Kontekstas

Kultūros ministerija, siekdama efektyvesnės kultūros paveldo apsaugos ir įgyvendindama XVII Vyriausybės programą, parengė Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos koncepcijos projektą. Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje kelis kartus keistas kultūros paveldo apsaugos teisinis reglamentavimas bei pertvarkytas šios srities viešasis administravimas. Tačiau esama situacija nevisiškai užtikrina tinkamą kultūros paveldo apsaugą. Koncepcijos projektas rengiamas atsižvelgiant į atsakingų institucijų siekį ir bendruomenių raginimą kurti efektyvesnę paveldosaugos sistemą.

Koncepcijos tikslas – suformuoti darnaus vystymosi principais grįstas materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos kryptis, atsižvelgiant į bendruosius šalies vertybinius prioritetus, tobulinant esamą teisinį reguliavimą, plėtojant į rezultatus orientuotą kultūros paveldo apsaugos valdymą, užtikrinant integralią ir ilgalaikę valstybės pažangą kultūros paveldo apsaugos srityje.

Koncepciją sudaro bendrosios nuostatos, esamos situacijos analizė ir problematika, tikslas, principai bei uždaviniai ir baigiamosios nuostatos. Koncepcijos projekte formuluojamos svarbiausios kultūros paveldo apsaugos kryptys, kurioms įgyvendinti bus rengiamas ir kultūros ministro įsakymu tvirtinamas Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos veiksmų plano projektas, t. y. konkrečios priemonės numatytiems tikslams ir uždaviniams pasiekti.

Koncepcijos projektas buvo apsvarstytas Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos ekspertų komisijoje ir Etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo taryboje.

Viešosios konsultacijos tikslas - gauti konstruktyvius pasiūlymus, susijusius su materialaus ir nematerialaus paveldo išsaugojimu, kurie padėtų tobulinti Koncepciją ir numatomas kryptis veiksmų plano projektui rengti. Atsižvelgus į viešosios konsultacijos metu gautas pastabas, Koncepcijos projektas bus koreguojamas ir teikiamas derinti suinteresuotoms institucijoms.

Viešosios konsultacijos trukmė -  iki 2020 m. gegužės 1 d.

Metodas - elektroninė apklausa.

Dalyvavimas - konstruktyvius pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu: kristina.krikstaponiene@lrkm.lt

Rezultatų panaudojimas - geriausi pasiūlymai bus panaudoti rengiant Kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo politikos koncepcijos projektą.

Konsultacijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

Papildoma informacija - susipažinti su Koncepcijos projektu galima čia.

 

Paskelbta

2020-04-24

Galioja iki

2020-05-01