BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija - Savanorystės skatinimo laboratorijos kūrimas

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

278

Aprašymas

Kontekstas:

Programa "Kurk Lietuvai" kartu su Vidaus reikalų ministerija organizuoja viešąją konsultaciją dėl savanorystės skatinimo laboratorijos sukūrimo. 

Dėl istorinių, socialinių, ekonominių, politinių bei teisinių aplinkybių savanorystei Lietuvoje plėtotis ilgą laiką nebuvo palankių sąlygų, o įsitraukimo į savanoriškas veiklas rodikliai Lietuvoje nėra aukšti. 2011 metais Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, dauguma apklaustų lietuvių žino ir supranta savanorystės reikšmę. Tačiau 34% nedalyvaujančiųjų savanoriškoje veikloje teigė, kad niekas jiems ir nesiūlo savanoriauti. Net 51% mano, kad savanorystei labiausiai trukdo tai, jog nėra tokios tradicijos, ir net 17% teigia, jog nedalyvauja savanoriškoje veikloje, nes tokia veikla visuomenėje yra vertinama negatyviai. Kaip didžiausi trukdžiai savanoriškai veiklai stiprėti ir augti anot apklausos yra informacijos ir reikalingos infrastruktūros trūkumas, taip pat nepakanka informacijos apie savanorišką veiklą ir kur kreiptis norint tapti savanoriu. Taip pat akcentuojama ir savanorių paruošimo problema.

Remiantis tarptautiniais indeksais, lietuviai bene vangiausiai įsitraukia į savanorišką veiklą. Pagal 2019 metų Pasaulinį konkurencingumo indeksą (angl. Global Competitivennes Index) vertinat socialinį kapitalą, Lietuva užima 89 vietą iš 141, o Legatum instituto gerovės indeksas (angl. Legatum Institute Prosperity Index) Lietuvą pagal socialinį kapitalą nustumia į 141 vietą iš 167 valstybių.

Informacija apie savanorystę yra fragmentuota ir nenuosekli, trūksta savanorystės skatinimo modelio. Siekiant dar labiau stiprinti šį sektorių, reikalingas ir valstybės įsitraukimas. Tarpsektorinis bendradarbiavimas ir valstybės tarnautojų įsitraukimas į savanorišką veiklą naudojant jų ekspertines žinias, paskatintų visuomenę aktyviau įsitraukti į šiuos procesus.

Tikslas:

Sulaukti visuomenės ir tikslinių grupių pasiūlymų ir nuomonių dėl tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybių savanoriškos veiklos skatinimo srityje bei išgirsti pastabas dėl Savanorystės skatinimo laboratorijos, orientuotos į valstybės tarnautojų įsitraukimą į savanoriškas veiklas, koncepcijos įgyvendinimo eigos.

Metodai:

Pirmasis metodas – apskritojo stalo diskusija

Antrasis metodas – plataus masto renginys/diskusija

Trukmė:

Apskritojo stalo diskusija vyks 2020 m. sausio 15 d. 14 val.

Į diskusiją yra kviečiamos savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos ir institucijos bei savanoriška veikla besidomintys asmenys.

Plataus masto renginys/diskusija vyks 2020 m. vasario 6 d. nuo 10 val.

Kaip dalyvauti:

Visi viešosios konsultacijos renginiai vyks Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastate (Savičiaus g. 15, Vilnius).

Norinčius dalyvauti renginiuose bei gauti papildomos informacijos apie viešosios konsultacijos įgyvendinimo eigą kviečiame registruotis el. paštu [email protected]. Konsultacijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik informacijai sužinoti ir valdyti. 

Rezultatų panaudojimas:

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami rengiant savanorystės skatinimo laboratorijos, įtraukiančios valstybės tarnautojus, koncepciją, kuria siekiama sustiprinti tarpsektorinį bendradarbiavimą šioje srityje.

Papildoma informacija: ši viešoji konsultacija yra „Kurk Lietuvai“ programos vykdomo projekto „Savanorystės skatinimo laboratorijos kūrimas“ dalis. Visą su projektu susijusią informaciją galima rasti projekto svetainėje (nuoroda čia).

Projekto vadovai: Birutė Karakaitė [email protected]; Greta Kundrotaitė [email protected]

Su viešosios konsultacijos rezultatais galite suspažinti čia: 

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

  

Viešosios konsultacijos rezultatai

 

 

 

 

Paskelbta

2020-01-09

Galioja iki

2021-02-07