BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija senjorams „ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

1

Peržiūros

1

Aprašymas

Vyriausybės kanceliarija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuoja viešąją konsultaciją – diskusiją „ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?, kuria siekiama pristatyti esamus ir rasti naujus sprendimus, kokiomis priemonėmis į viešąsias konsultacijas įtraukti vyresnio amžiaus žmones.

Lietuvoje gyvena apie 1 mln. vyresnio amžiaus žmonių – tai sudaro trečdalį visų šalies gyventojų. Valstybė siekia skatinti aktyvaus senėjimo idėjas bei didinti senjorų socialinę bei pilietinę įtrauktis, vienijant ir stiprinant švietėjiškas, kultūrines, socialines, savanorystės bei kitas pilietines iniciatyvas. Šių tikslų siekiama įgyvendinant valstybės ir ES lėšomis finansuojamus projektus, skatinančius senjorų savanoriškas veiklas, dalyvavimą organizacinėse veiklose, įvairiose pilietinėse iniciatyvose. Motyvacija būti aktyviais ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime – yra  vienas iš svarbesnių senjorų gyvenimo kokybę lemiančių veiksnių.

Pilietiškai aktyvūs senjorai – yra labai svarbi tikslinė grupė priimant aktualius visuomenei sprendimus. Dabartinė situacija įgalina naudoti vis daugiau naujų būdų ir priemonių sprendimų priėmimo procese. Svarbu atskleisti kaip patys senjorai norėtų ir galėtų dalyvauti priimant sprendimus ir išsiaiškinti kokios priežastys jiems kliudo tai daryti aktyviau šiuo metu.

Viešosios konsultacijos tikslas – diskusijoje su senjorais pristatyti esamus ir rasti naujus sprendimus, kokiomis priemonėmis į viešąsias konsultacijas įtraukti vyresnio amžiaus žmones.

Tikslinė grupė – senjorai, vyresnio amžiaus žmones atstovaujančių organizacijų nariai.

Laikas – diskusija nuotoliniu būdu vyks 2020 m. gegužės 19 d., pradžia – 15.00 val. 

Dalyvavimas – renginyje kviečiami dalyvauti vyresnio amžiaus žmonės, jų organizacijų atstovai. 

Norinčius dalyvauti diskusijoje kviečiame registruotis el. paštu: steponas.kulbauskas@socmin.lt. Registracija vyks iki gegužės 17 dienos. Registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik renginio dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

Rezultatų panaudojimas – viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami rengiant Viešųjų konsultacijų kokybės gerinimo strategijos priemones 2020 metams, teisės aktų projektus vyresnio amžiaus žmonių įtraukimo į viešojo valdymo procesus srityje. 

Papildoma informacija – tai yra trečiasis renginių ciklo „ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?“ renginys. Tą pačią dieną vyks plataus masto idėjų generavimo sesijos su ministerijų ir jaunimo atstovais.
 

Renginio pranešėjo pristatymą rasite šioje nuorodoje: Senjorų dalyvavimas viešojoje politikoje: esama situacija, priemonės

Renginio įžvalgos

Vizualinis senjorų dalyvavimo priežasčių ir priemonių pateikimas

Kviečiame renginio dalyvius užpildyti kokybės vertinimo anketą.

Renginio ataskaitą rasite čia. 

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

Paskelbta

2020-05-12

Galioja iki

2020-05-19