BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija tiekėjams dėl žaliųjų viešųjų pirkimų sistemos tobulinimo

Paskelbta

2020-11-25

Institucija
Galioja iki

2020-12-18

Įvertinimas

4

Aprašymas

KAIP DALYVAUTI: Kviečiame tiekėjus užpildyti apklausą.

Programa ,,Kurk Lietuvai” kartu su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija organizuoja viešąsias konsultacijas siekiant išsiaiškinti žaliųjų viešųjų pirkimų (toliau - ŽVP) problematiką. Ši apklausa skirta esamiems (ir potencialiems) tiekėjams, siekiantiems teikti pasiūlymus viešuosiuose pirkimuose (pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme nustatytą sąvoką 2 straipsnio 36 dalyje).

2019 metais viešiesiems pirkimams Lietuvoje išleista 6,3 mlrd. Eur arba 13 proc. bendrojo vidaus produkto. Viešieji pirkimai yra didžiulė ekonominė jėga, ir aplinkosaugos principų taikymas viešuosiuose pirkimuose gali tapti reikšmingu įrankiu siekiant žaliosios transformacijos.

KODĖL TAI SVARBU?

Nors Lietuva, kartu su Europos Sąjunga, žengia Žaliojo kurso keliu ir siekia transformuoti ekonomiką kuriant aplinkai draugišką ir inovatyvų modelį, tačiau ŽVP kasmet tik mažėja. 2019 m. Lietuvoje žalieji viešieji pirkimai siekė tik 3.3 proc. nuo bendros viešųjų pirkimų vertės. Tuo tarpu, naujasis Nacionalinis pažangos planas (NPP) nustatė ambicingą tikslą, jog ŽVP 2030 m. sieks 55 proc., arba pakils 16 kartų. Taip pat ŽVP yra galimybė rinkai diegti ekologinių inovacijų, tokiu būdu stiprinant įmonių konkurencingumą, įvaizdį ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos mastu.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS: 

Sužinoti tiekėjų priežastis ir motyvus (ne)dalyvauti žaliuosiuose viešuosiuose pirkimuose ir kokie potencialūs sprendimai paskatintų rinkos dalyvius tiekti žaliąsias prekes. 

KONSULTACIJOS METODAS: Elektroninė apklausa 

KONSULTACIJOS TRUKMĖ: nuo 2020 m. lapkričio 25 d. iki 2020 m. gruodžio 18 d.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS: 

Surinkta informacija padės identifikuoti priemones, padėsiančias aktyviau įtraukti rinkos dalyvius į ŽVP sistemą ir jos tobulinimą Lietuvoje.

Pristatant apklausos rezultatus bus naudojami tik apibendrinti visų dalyvių atsakymai, taigi garantuojamas apklausos dalyvių pateiktų duomenų konfidencialumas.

PAPILDOMA INFORMACIJA: ši viešoji konsultacija yra ,,Kurk Lietuvai” programos vykdomo projekto,,Žalieji pirkimai” dalis. Visą su projektu susijusią informaciją galite rasti programos svetainėje (nuoroda čia.)

Projekto vadovai – Agnė Petrošiūtė agne.petrosiute@am.lt; Livija Šepetytė livija.sepetyte@am.lt

PASIŪLYMŲ PATEIKIMAS: el. paštu.: livija.sepetyte@am.lt

Grupės

Verslo organizacijų atstovai

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.