BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija "Tobulesnės viešojo valdymo institucijų sąrangos (institucijų tinklo) link: kokias pamokas išmokome?“

Paskelbta

2021-05-21

Galioja iki

2021-06-11

Konsultacijos metodas

Apskritojo stalo diskusija

Įvertinimas

5

Aprašymas

Kontekstas:

Viešasis sektorius tai instrumentas skirtas viešajam interesui realizuoti – teikti naudą visuomenei ir užtikrinti konkrečioje valstybėje gyvenančių žmonių gerovę. Tai, kaip šis instrumentas veikia, priklauso nuo jį sudarančių elementų: viešojo sektoriaus institucinės sąrangos; nuo tiesiogiai jame veikiančių žmogiškųjų išteklių kompetencijos; nuo viešojo sektoriaus veikimo procesų ir procedūrų efektyvumo.

Lietuvos viešasis sektorius susiduria su nepakankamu viešojo valdymo efektyvumu, veiklos kokybės iššūkiais, stokojama į rezultatus orientuoto požiūrio. Būtina mažinti dubliuojamas funkcijas, tobulinti institucinę struktūrą, subjektų atsakomybę ir atskaitomybę.

Vidaus reikalų ministerijai, atsakingai už Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje numatytos viešojo valdymo pertvarkos įgyvendinimą, labai svarbi visuomenės nuomonė apie tai, koks gi turėtų būti viešasis sektorius, kaip efektyvinti jo veiklą, kad taptų patraukliu darbdaviu teikiančiu kokybiškas paslaugas gyventojams.

Atsižvelgiant į tai, visuomenė yra kviečiama stebėti apskritojo stalo diskusiją „Tobulesnės viešojo valdymo institucijų sąrangos (institucijų tinklo) link: kokias pamokas išmokome?“, taip pat aktyviai teikti savo siūlymus, pastebėjimus, bei komentarus po diskusijos viešojo sektoriaus veiklos tobulinimo klausimais. Surinkta informacija ir pasiūlymai padės užtikrinti tinkamų ir subalansuotų sprendimų priėmimą ir padės identifikuoti tikslingas priemones.

Tikslas:

Diskusijos tikslas – pasidalinti įžvalgomis, idėjomis apie Lietuvos viešojo sektoriaus institucinės sąrangos tobulinimo aspektus bei viešojo valdymo institucijų analitinių gebėjimų stiprinimą viešojo valdymo efektyvumui didinti.

Diskusijos temos:

  • Kokia galėtų būti optimali viešojo sektoriaus  institucinė sąranga Lietuvoje?
  • Agentūrizacija ir jos galimybės Lietuvoje.
  • Viešojo valdymo institucijų analitiniai gebėjimai - kokie iššūkiai ir galimybės.

Metodai:

Apskritojo stalo diskusija.

Rašytiniai pasiūlymai.

Trukmė:

Apskritojo stalo diskusija „Tobulesnės viešojo valdymo institucijų sąrangos (institucijų tinklo) link: kokias pamokas išmokome?“ vyks 2021 m. gegužės 26 d. 13 val. (planuojama trukmė 2 val.)

 

Kaip dalyvauti:

Renginį galima bus stebėti tiesiogiai: https://youtu.be/E97ZZMVkRhE

Jūsų pasiūlymų, klausimų ir komentarų laukiame iki š.m. birželio 11 d. el. p. indre.baranauskiene@vrm.lt.

 

Rezultatų panaudojimas:

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami vykdant viešojo valdymo reformos pertvarką.

 

Kontaktinis asmuo:

Vidaus reikalų ministerijos

Viešojo administravimo ir vietos savivaldos politikos grupės vadovė

Indrė Baranauskienė

Tel. (8 5) 271 71 05, el. p. indre.baranauskiene@vrm.lt

 

 

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Asociacijos, Valstybinės institucijos, Socialiniai partneriai, Verslo organizacijų atstovai

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.