BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešosios konsultacijos dėl muziejų veiklos teisinio reguliavimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

362

Aprašymas

Kultūros ministerija, įgyvendindama Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano patvirtinimo“, II prioriteto „Asmenybės ir visuomenės gyvenimo kokybę keičianti kultūra“, 2.2. projekto „Socialinis kultūros ir meno stiprinimas ir visavertis įgalinimas“ 2.2.2. veiksmą „Parengti ir priimti Muziejų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą – išdėstyti jį nauja redakcija, siekiant apibrėžti šiuolaikinės visuomenės poreikius atitinkančią muziejų misiją ir funkcijas“ parengė Muziejų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą ir teikia jį pasiūlymams bei pastaboms iš suinteresuotų tikslinių grupių gauti.

Muziejų įstatymo pakeitimo įstatymo projekte yra siūloma apibrėžti muziejų misiją, nustatyti pagrindinius muziejų veiklos principus, patikslinti muziejaus apibrėžtį bei kitas pagrindines su muziejų veikla susijusias sąvokas, detaliai apibrėžti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kompetencijas muziejų veiklos valdymo srityje, nacionalinių, valstybinių, savivaldybių ir kitų muziejų funkcijas ir finansavimą bei kitus muziejų teisinio reguliavimo ypatumus.

Muziejų įstatymo pakeitimo įstatymo projekte taip pat siūloma keisti šiuo metu esantį „respublikinio muziejaus“ pavadinimą į „valstybinio muziejaus“, vyriausiojo fondų saugotojo pareigybės pavadinimą į „Vyriausiojo muziejaus rinkinių kuratoriaus“.

Konsultacijos tikslas

Sužinoti suinteresuotų tikslinių grupių nuomonę ir gauti pasiūlymus dėl parengto Muziejų įstatymo pakeitimo įstatymo projekto.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešųjų konsultacijų apibendrinti rezultatai bus paskelbti pasibaigus visų renginių ciklui.

Muziejų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą rasite čia.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Artimiausi viešųjų konsultacijų ciklo renginiai:

2022 m. birželio 2 d. 14.00 val. organizuojama viešoji konsultacija dėl muziejų veiklos teisinio reguliavimo (registracija iki 2022 m. gegužės 31 d.).

Tikslinės grupės: nacionaliniai, respublikiniai, savivaldybių ir kiti muziejai, muziejams atstovaujančios asociacijos, savivaldybės.

Metodas: apskritojo stalo diskusija.

Norintys dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje privalo registruotis el. paštu [email protected], atsižvelgdami į aukščiau nurodytą registracijos datą, nurodydami vardą ir pavardę bei atstovaujamą organizaciją.

Viešoji konsultacija vyks Kultūros ministerijoje (J. Basanavičiaus g. 5, Vilnius), Baltojoje salėje (211 kab., II a.).

2022 m. gegužės 20 d. – birželio 13 d. numatoma viešoji konsultacija dėl muziejų veiklos teisinio reguliavimo.

Tikslinės grupės: nacionaliniai, respublikiniai, savivaldybių ir kiti muziejai, muziejams atstovaujančios asociacijos, savivaldybės.

Metodas: kvietimas teikti nuomonę ir siūlymus.

Pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti užpildant pastabų ir pasiūlymų lentelę, kurią rasite čia.

Pastabų ir pasiūlymų laukiame el. paštu [email protected] iki 2022 m. birželio 13 d.

Viešųjų konsultacijų metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik informacijai sužinoti ir valdyti.

Kontaktai

Kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės patarėja Vaiva Lankelienė
El. paštas: [email protected].

Paskelbta

2022-05-18

Galioja iki

2022-06-13