BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Parama verslui

Kompetencijų vaučeris – finansuojami mokymai įmonėms, taikant kompetencijų vaučerio sistemą. Finansavimo kriterijus atitinkančiai įmonei bus išduodamas 4500 Eur vertės vaučeris, kuris galės būti panaudotas per 1 metus. Vaučeris galės būti panaudotas darbuotojų mokymams, kreipiantis į VšĮ Versli Lietuva puslapyje skelbiamus atrinktus paslaugų tiekėjus. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galios iki 2020 m. lapkričio 30 d. arba iki kol baigsis kvietimui skirtos finansavimo lėšos. Paraiškas finansavimui gauti priima ir vertina UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (Invega). Paraiškos forma patalpinta Invega svetainėje. Daugiau informacijos apie priemonę, taip pat ir informacija apie paskelbtą kvietimą rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

 

Inovacijos

Inovacijos - vienas iš pagrindinių veiksnių, spartinančių Lietuvos ūkio plėtrą ir užtikrinančių ekonomikos kilimą. Pažangiose valstybėse inovacijos yra svarbiausias ekonomikos augimo variklis, leidžiantis sukurti aukštą pridėtinę vertę ir užtikrinantis ekonomikos plėtrą. Lietuvos įmonių inovatyvumo augimas gerina konkurencingumą ne tik vidaus, bet ir užsienio rinkose.Daugiau informacijos apie inovacijas bei paramą inovacijų plėtrai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

 

Priemonės eksporto skatinimui:

 

Expo konsultantas LT – finansuojamos aukštos kokybės konsultacijos eksporto ir įmonių tarptautinio bendradarbiavimo skatinimo klausimais iki trejų bei virš trejų metų veikiančioms mažoms ir vidutinėms įmonėms. Konsultacijos gali būti suteiktos į Verslo konsultantų tinklą įtrauktų tiekėjų. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galios iki 2020 m. lapkričio 30 d. arba iki kol baigsis kvietimui skirtos finansavimo lėšos. Paraiškas finansavimui gauti priima ir vertina UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (Invega). Paraiškos forma patalpinta Invega svetainėje. Daugiau informacijos apie priemonę, taip pat ir informacija apie paskelbtą kvietimą rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje arba ES investicijų svetainėje.

 

Priemonės Eco-inovacijų diegimui:

 

Eco konsultantas LT – finansuojamas konsultacinių ekspertinių paslaugų teikimas mažoms ir vidutinėms įmonėms efektyvesnio išteklių naudojimo, gamtinių resursų tausojimo ir panašiais klausimais. Kvietimą teikti paraiškas planuojama skelbti 2017 m. IV ketv. Daugiau informacijos apie priemonę, taip pat ir informacija apie paskelbtą kvietimą rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje arba ES investicijų svetainėje.

 

Priemonės mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) skatinimui:

 

Inopatentas LT – finansavimas teikiamas išradimų patentavimui ir dizaino registravimui tarptautiniu mastu. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galios iki 2020 m. lapkričio 30 d. arba iki kol baigsis kvietimui skirtos finansavimo lėšos. Paraiškas finansavimui gauti priima ir vertina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Paraiškos forma, taip pat ir informacija apie paskelbtą kvietimą patalpinta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

 

InoConnect LT – finansavimas teikiamas dalyvavimui tarptautiniuose MTEPI renginiuose, apie kuriuos informaciją teikia Europos įmonių tinklo organizacijos. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galios iki 2020 m. lapkričio 30 d. arba iki kol baigsis kvietimui skirtos finansavimo lėšos. Paraiškas finansavimui gauti priima ir vertina VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). Daugiau informacijos apie priemonę, taip pat ir informacija apie paskelbtą kvietimą rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje arba ES investicijų svetainėje.

 

Inostažuotė – finansavimas teikiamas įmonių darbuotojų mokymas ir technologinių įgūdžių tobulinimas užsienio MTEPI centruose ir (arba) užsienio įmonėse, vykdančiose MTEPI veiklas. Paraiškas gali teikti įmonės, vykdančios MTEPI veiklas. Finansavimo dydis: iki 30 tūkst. Eur projektui ir iki 6 tūkst. Eur vienam darbuotojui. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galios iki 2020 m. birželio 30 d. arba iki kol baigsis kvietimui skirtos finansavimo lėšos. Paraiškas finansavimui gauti priima ir vertina Europos socialinio fondo agentūra.  Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijų svetainėje.

 

Inočekiai – priemonė skirta skatinti verslą kurti inovatyvius produktus ir teikti inovatyvias paslaugas bendradarbiaujant su mokslo ir studijų institucijomis. Finansavimas teikiamas: techninių galimybių studijų atlikimui; projektams, turintiems Europos Komisijos suteiktą Kokybės ženklą, įgyvendinti; MTEP projektams vykdyti. Kvietimą teikti paraiškas planuojama skelbti 2018 m. I ketv. Daugiau informacijos apie priemonę, taip pat ir informacija apie paskelbtą kvietimą rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

 

Inostartas – planuojama teikti finansavimą inovatyvių įmonių kūrimosi skatinimui, tyrėjų ir (ar) mokslininkų įdarbinimui žinioms imliose MVĮ, inovatyvių SVV subjektų plėtros skatinimui. Šiuo metu rengiama priemonės dokumentacija, o pirmąjį kvietimą teikti paraiškas planuojama skelbti 2018 m. I ketv. Aktualiausią informaciją apie priemonę sekite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

 

Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje:

 

Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje – finansavimas teikiamas įmonių darbuotojų mokymams, vykstantiems pameistrystės būdu. Finansavimo dydis: iki 360 tūkst. Eur projektui bei iki 1,5 tūkst. Eur vienam darbuotojui. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galioja iki 2017 m. lapkričio 22 d.  Paraiškas finansavimui gauti priima ir vertina Europos socialinio fondo agentūra. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje.

 

Kompetencijos LT – pagal šią priemonę paraiškas gali teikti verslo asociacijos, pramonės ir amatų rūmai bei klasterio koordinatoriai. Finansavimas teikiamas specialiesiems įmonių darbuotojų mokymams, skirtiems sektorinių kompetencijų ugdymui. Finansavimo dydis: iki 360 tūkst. Eur projektui ir iki 15 tūkst. Eur vienam darbuotojui. Paraiškas priima ir vertina Europos socialinio fondo agentūra. Šiuo metu nėra galiojančio kvietimo teikti paraiškas, tačiau jį planuojama skelbti 2017 m. IV ketvirtį. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje.

 

 

Priemonės eksporto skatinimui:

 

Expo sertifikatas LT – finansuojamas planuojamų eksportuoti produktų sertifikavimas, įskaitant reikalingus bandymus ir tyrimus. Kvietimą teikti paraiškas planuojama skelbti 2017 m. IV ketv. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje.

 

Naujos galimybės LT – finansavimas teikiamas pavieniam ir grupiniam įmonių dalyvavimui užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose. Kvietimą teikti paraiškas (grupiniam dalyvavimui parodose) planuojama skelbti 2017 m. IV ketv., o kvietimą teikti paraiškas (pavieniam dalyvavimui parodose) planuojama skelbti 2018 m. II ketv. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje   

 

Verslo klasteris LT – finansavimas teikiamas klasterių veikloms, nukreiptoms į naujų eksporto rinkų paiešką (konsultacinės, įskaitant ekspertinės paslaugos, narystė tarptautiniuose tinkluose (platformose), rinkodaros priemonėms, skirtoms įsiliejimui į tarptautinius tinklus). Kvietimą teikti paraiškas planuojama skelbti 2018 m. III ketv. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje.

 

Priemonės įmonių produktyvumo didinimui:

 

Regio potencialas LT – finansavimą planuojama teikti regionuose įsikūrusioms įmonėms  investicijoms į naujų gamybos technologinių linijų įsigijimą ir įdiegimą, esamų gamybos technologinių linijų modernizavimą, įmonės vidinių inžinerinių tinklų, kurių reikia naujoms gamybos technologinėms linijoms diegti ar esamoms modernizuoti, įrengimą. Šiuo metu rengiama priemonės dokumentacija, o pirmąjį kvietimą teikti paraiškas planuojama skelbti 2018 m. IV ketv. Aktualiausią informaciją apie priemonę sekite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje.

 

Priemonės ekoinovacijų diegimui:  

 

Eco-inovacijos LT+ – finansavimas teikiamas technologinių ekoinovacijų, t. y. inovacijų, kurias diegiant mažėja neigiamas ūkinės veiklos poveikis aplinkai, skatinama pramoninė simbiozė bei užtikrinamas tęstinis aplinkos apsaugos efektas, diegimui. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galios iki 2017 m. lapkričio 29 d. Paraiškas finansavimui gauti priima ir vertina VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). Paraiškos forma patalpinta ES investicijų svetainėje. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje.

 

Eco-inovacijos LT – finansavimas teikiamas netechnologinių ekoinovacijų diegimui, t. y. aplinkos vadybos (valdymo) sistemų diegimui, aplinkosaugos auditų atlikimui bei ekologiškam projektavimui. Kvietimą teikti paraiškas planuojamą skelbti 2018 m. II ketv. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje.

 

Priemonės mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimui:

Finansavimas teikiamas MTEPI veiklas vykdančioms įmonėms, sumanios specializacijos prioritetinėse kryptyse (http://sumani2020.lt/apie-sumania-speciaizacija/prioritetai) vykdomoms veikloms.

 

Inoklaster – finansavimas teikiamas klasterio MTEPI infrastruktūrai kurti. Kvietimą teikti paraiškas planuojamą skelbti 2017 m. IV ketv. Aktualiausią informaciją apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje bei ES investicijos svetainėje.

 

Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai – finansavimas teikiamas MTEP veikloms, įmonių pradinėms investicijoms į MTEP infrastruktūros kūrimą ir plėtrą bei naujų produktų ir technologijų sertifikavimui bei su tuo susijusioms veikloms. Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas galiojo iki 2017 m. rugsėjo 29 d. Kvietimas skirtas tiek pradedantiems, tiek brandiems inovatoriams. Daugiau informacijos apie priemonę bei priemonės finansavimo sąlygų aprašus, numatančius detalius reikalavimus projektams bei pareiškėjams rasite Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje arba ES investicijų svetainėje.

 

Paskolų priemonės:

 

Atviras kreditų fondas 2 – siekiant pagerinti galimybes gauti finansavimą smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams, per atrinktus finansų tarpininkus (kredito įstaigas) teikiamos paskolos palankiomis palūkanų normomis bei finansuojami finansinės nuomos (lizingo) sandoriai. Vienos paskolos suma iki 600 000 Eur kartu su kredito įstaigos lėšomis. Paskolas nuo 2016 m. spalio mėn. teikia AB „Medicinos bankas“, AB „Citadele bankas“, finansinės nuomos (lizingo) sandorius nuo 2016 m. lapkričio mėn. finansuoja AB „Medicinos bankas“.

 

„Pasidalytos rizikos paskolos“ – užtikrinamos SVV subjektų galimybės gauti finansavimą jų vykdomiems projektams įgyvendinti. Per atrinktus finansų tarpininkus (kredito įstaigas) teikiamos paskolos įmonėms iki 4 mln. Eur. Paskolas nuo 2017 m. rugpjūčio 1 d. teikia AB „Šiaulių bankas“ ir AB „Swedbank“.

 

Garantijų priemonės:

 

Garantijų fondas 2 – priemonė, pagal kurią UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – „Invega“) teikia individualias garantijas (iki 80 proc. paskolos sumos) kredito įstaigoms už SVV subjektų investicines paskolas arba apyvartines paskolas, susijusias su verslo plėtra, bei finansinės nuomos (lizingo) sutartis (garantija iki 60 proc. lizinguojamo turto kainos), tokiu būdu sprendžiant nepakankamo/ nepatrauklaus bankui užstato problemą. Finansų įstaigas su kuriomis „Invega“ sudarė bendradarbiavimo sutartis dėl garantijų teikimo rasite Invegos svetainėje.

 

Portfelinės garantijos paskoloms ir lizingo sandoriams, dėka kurių užtikrinamas SVV subjektų įsipareigojimų vykdymas finansų įstaigoms. Maksimalus garantijos dydis – iki 1,5 mln. Eur. Garantijos nuo 2017 m. gegužės mėn. teikiamos AB „Šiaulių bankas“, AB „Citadele bankas“, AB „Medicinos bankas“ išduodamoms paskoloms, nuo 2017 m. liepos mėn. teikiamos AB „Swedbank“ išduodamoms paskoloms, o nuo 2017 m. gegužės mėn. teikiamos AB „Šiaulių bankas“ ir SIA UniCredit Leasing Lietuvos filialo finansuojamiems finansinės nuomos (lizingo) sandoriams.

 

Garantijos didelėms įmonėms suteikia galimybę gauti garantiją paskolai ir didelėms įmonėms ar įmonių grupėms, neatitinkančioms SVV subjekto statuso. Iki 1,5 mln. Eur dydžio garantijos (iki 80 proc. paskolos sumos) teikiamos AB „Šiaulių bankas“, AB „SEB bankas“, AB „Medicinos bankas“, AB „Citadele bankas“, AB „DNB bankas“, OP Corporate Bank plc Lietuvos filialo išduodamoms paskoloms.

 

Rizikos kapitalo priemonės:

 

Ankstyvos stadijos fondas ir plėtros fondas I – investicijomis į įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų sektoriuose ir taip įgyvendinančias aukštųjų technologijų idėjas, siekiama sumažinti atotrūkį tarp mokslo ir verslo. Įmonėms bus pasiūlyta ekspertų pagalba identifikuojant komercinį potencialą turinčias inovatyvias technologijų idėjas, finansavimas ir palaikymas jas įgyvendinant. 2017 m. rugpjūčiomėn. įsteigtas rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“, kurio valdytojas UAB „Robos Capital“ jau gali investuoti į įmones.

 

Ko-investicinis fondas – investicijos skirtos skatinti mokslo ir studijų institucijose generuojamų idėjų perdavimą verslui (komercializavimą) ir sumažinti atotrūkį tarp mokslo ir verslo. Dalį lėšų planuojama investuoti į įmones, veikiančias sumanios specializacijos krypčių srityse. Šios priemonės įgyvendinimo modelis yra pilotinis, kadangi į fondą dėl bendro investavimo į geras idėjas ar augimo potencialą turinčias įmones gali kreiptis daug privačių investuotojų komandų (rizikos kapitalo fondai, verslo angelų grupės). Nuo 2017 m. birželio 1 d. vykdoma privačių investuotojų atranka, kurie nuo 2017 m. liepos 1 d. gali kreiptis į fondo valdytoją UAB „Kofinansavimas“ dėl investicijų į įmones atlikimo. Aktualiausią informaciją apie priemonę rasite adresu http://www.koinvest.lt.

 

Dalinis palūkanų kompensavimas:

 

Tai priemonė, pagal kurią yra dalinai kompensuojamos garantuotų ir negarantuotų  paskolų ar finansinės nuomos (lizingo) sandorių palūkanos tiems SVV subjektams, kurie yra gavę paskolas arba pasirašę finansinės nuomos (lizingo) sutartis. Priklausomai nuo finansavimo sandorio tipo, SVV subjektams kompensuojama nuo 50 iki 95 proc. per 36 mėn. laikotarpį finansų įstaigoms sumokėtų palūkanų, pramonėms įmonėms kompensuojama iki 100 proc. palūkanų, sumokėtų per 60 mėn. laikotarpį.

Detalesnę informaciją apie visas finansines priemones ir dalinio palūkanų kompensavimo priemonę rasite Ūkio ministerijos svetainėje ir Invegos svetainėje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-04-08