BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą

Vietinės rinkliavos vykdomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymu, kuriame aprašytos valstybės rinkliavos, institucijų teikiamos paslaugos ir vietinės rinkliavos.

Vietinės rinkliavos aprašytos Įstatymo III skyriuje. Ten nustatyti vietinių rinkliavų objektai, rinkliavų nustatymai ir dydžiai. Vietinės rinkliavos, rinkliavų objektai ir rinkliavų dydžiai nustatomi savivaldybės tarybos sprendimu.

Komunalinių atliekų surinkimas iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymas nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo 11 straipsnio 8 dalimi.

Kadangi minėtasis įstatymas nustato ne tik vietinių rinkliavų mokėjimo objektus, tvarką ir dydžius, bet Įstatymo 12 straipsnyje numatytos ir vietinės rinkliavos lengvatos, prašymus sumažinti ar panaikinti rinkliavos dydį turite adresuoti miesto ar rajono savivaldybei, kurioje registruotas Jūsų nekilnojamasis turtas, už kurį turite sumokėti vietinę rinkliavą. Prašyme būtinai nurodykite lengvinančias aplinkybes, kuriomis norite pasinaudoti.

Vietinės rinkliavos dydžio nustatymas ir lengvatų suteikimas - savarankiškosios savivaldybių funkcijos. Nei Ministras Pirmininkas, nei Lietuvos Respublikos Vyriausybė negali atleisti nuo rinkliavos ar sumažinti jos dydį.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-01-25