BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Socialiniai klausimai

VAIKŲ IŠLAIKYMO IŠMOKOS

Vaiko išlaikymo išmokos mokamos iš valstybės lėšų vaikams, kurie pagal teismo sprendimą arba pagal teismo patvirtintą vaiko (vaikų) išlaikymo sutartį negauna viso arba dalies išlaikymo, priteisto iš vaiko tėvo (tėvų) ir mokamos periodinėmis išmokomis vieną kartą per mėnesį. Dėl šių išmokų gali kreiptis vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu ar tėvų susitarimu gyvena vaikas, arba vaiko globėjas (rūpintojas). Daugiau informacijos čia.

SENATVĖS PENSIJA

Kada kreiptis ? kokius dokumentus pateikti? Koks bus išmokų dydis, kur ir kada gausite išmokas, sužinosite, jei kreipsitės į SODRĄ.

NAŠLĖS/NAŠLIO PENSIJA

Visa informacija apie pensijos skyrimą ir gavimą SODROS puslapyje.

NAŠLAIČIO/ NAŠLAITĖS PENSIJA

Kur kreiptis, kokius dokumentus pateikti, kaip pensija mokama, kas turi teisę gauti išmokas ir kita informacija besikreipiantiems SODROS puslapyje.

IŠANKSTINĖ PENSIJA

Visa informacija planuojantiems kreiptis dėl išankstinės pensijos, tam skirtame SODROS puslapyje.

VALSTYBINĖ PENSIJA

Sužinokite, kam gali būti skirtos valstybinės pensijos, kokius dokumentus pateikti ir kokios išmokos gali būti mokamos.
Visa reikalinga informacija SODROS puslapyje.

NETEKTO DARBINGUMO (INVALIDUMO) PENSIJA

Jei dėl ligos ar traumos netekote  darbingumo, pirmiausiai turite kreiptis į Jus gydantį gydytoją, kuris išduos siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT). Kai Tarnyba priims sprendimą apie Jums nustatytą darbingumo lygį, duomenis elektroniniu būdu perduos SODRAI. Daugiau informacijos čia.

MOKSLININKO PENSIJA

Informacija apie tai, kam gali būti skirta mokslininko pensija, kada ji pradedama mokėti, koks jos dydis ir kiti, su mokslininko
pensija susiję klausimai - SODROS puslapyje.

NUKENTĖJUSIŲ ASMENŲ VALSTYBINĖ PENSIJA

Jei esate pripažintas nukentėjusiu asmeniu ar esate tokio asmens našlys, našlė ar našlaitis, galite kreiptis dėl nukentėjusių asmenų valstybinės
pensijos skyrimo. Visa informacija apie skyrimo tvarką SODROS puslapyje.

SUSIRGUS

Kaip elgtis, kokius dokumentus pateikti ir kokių veiksmų imtis norint gauti ligos išmoką, sužinosite jei kreipsitės į SODRĄ.

NEDARBO IŠMOKA, NETEKUS DARBO

Jei netekote darbo, visų pirma reikia kraiptis į teritorinę darbo biržą. Užsiregistravus Darbo biržoje įgysite teisę į nedarbo išmoką, jums nereiks savarankiškai mokėti Privalomojo sveikatos draudimo. Teritorinė darbo birža, gavusi Jūsų prašymą skirti nedarbo išmoką, duomenis perduos SODRAI, kuri Jums skirs ir mokės išmoką.

MOTINYSTĖS ARBA TĖVYSTĖS IŠMOKA

norėdami sužinoti, kaip elgtis, jei esate būsimas tėtis ar būsima mama ir norite gauti motinystės ar tėvystės išmoką, turite kreiptis į SODRĄ.

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-04-08