BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Administracinės bylos – greitesnė ir paprastesnė tvarka, veiksmingesnis teisingumas

Data

2019 11 20

Įvertinimas
0
hammer-719066_1920.jpg

Vyriausybės posėdyje pritarta Administracinių bylų teisenos įstatymo ir dar 6 įstatymų paketo pataisų projektui.

„Maždaug trečdalis visų bylų, kurias dabar nagrinėja pirmos instancijos administraciniai teismai, būtų perduota nagrinėti – Lietuvos administracinių ginčų komisijai ir Mokestinių ginčų komisijai, – sako ministras E. Jankevičius. – Priėmus šias pataisas, sumažės teismų darbo krūvis, daug veiksmingiau būtų ginamos žmonių teisės“.

Praėjusiais metais apygardų administraciniuose teismuose išnagrinėta per 13 tūkst. bylų, o vienam teisėjui per mėnesį vidutiniškai teko išnagrinėti 23 bylas. Teisme kiekvienos bylos procesas užtrunka 4-6 mėnesius, o apeliacinio skundo – ir iki pusantrų metų. Administracinių ginčų komisijoje skundas būtų nagrinėjamas iki 30 darbo dienų. Tai pareiškėjui atsieitų ir pigiau, nes nereikėtų mokėti žyminio mokesčio (30 eurų) teismui, taip pat bus neprivaloma samdytis advokatą.

Administracinių ginčų komisija nagrinėtų ginčus dėl viešojo administravimo subjektų padarytos žalos atlyginimo, sprendimų, susijusių su leidimais užsieniečiams dirbti ir gyventi Lietuvoje, tarnybinius ginčus, pavyzdžiui, dėl atleidimo iš darbo, nuobaudos skyrimo ir kt. Taip pat siūloma nustatyti privalomą ikiteisminį mokestinių ginčų nagrinėjimą Mokestinių ginčų komisijoje – jau dabar 94 proc. skundų joje išnagrinėjami iki teismo.

Jeigu nors vienas iš bylos dalyvių nesutiktų su ginčų komisijos priimtu sprendimu, tuomet bus galima kreiptis į apygardos administracinį teismą. Net ir apskundus šios komisijos priimtą sprendimą teismui, bylos nagrinėjimas vyks sparčiau ir kokybiškiau, nes esminės faktinės aplinkybės jau bus nustatytos.

Pareiškėjas priklausomai nuo savo gyvenamosios vietos galėtų kreiptis į Vilniuje esančią Lietuvos administracinių ginčų komisiją arba jos padalinius Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

 

Teisingumo ministerijos informacija.

Komentarai

2
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • VITALIJUS DENISOVAS
  Prieš 10 mėn.

  Piliečiui vis tiek nebus greičiau, nes jis turės praeiti 3 pakopas, vietoj dabartinių dviejų, nes vistiek būna skundžiama iki galutinės instancijos. Ir visiškai sutiktina su piliečio algirdo Drevinsko nuomone. Visos ginčo faktinės aplinkybės administraciniuose teismuose pakreipiamos tyčia ne pareiškėjo naudai. Patikėkit, turiu 13 teisminių procesų - visuose, išskyrus vieną viskas tendencingai traktuojama pareiškėjo nenaudai, o vėliau LVAT-ui tenka viską taisyti. Tai koks čia teisingumo vykdymas. Jei reikia įrodymų, galiu pateikti, jei kam įdomu bus kas čia Lietuvos administraciniuose teismuose vyksta.

  1
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Algirdas Drevinskas
  Prieš 10 mėn.

  "Net ir apskundus šios komisijos priimtą sprendimą teismui, bylos nagrinėjimas vyks sparčiau ir kokybiškiau, nes esminės faktinės aplinkybės jau bus nustatytos." Ginčų komisijos faktines aplinkybes dažniausiai interpretuoja ne Pareiškėjo naudai. Jei teismas jų nevertins, teisingumas nebus užtikrintas

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.