BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apdovanotos veiksmingiausios 2015 m. antikorupcinės iniciatyvos sveikatos apsaugos srityje

Data

2015 12 08

Įvertinimas
0
sammmm korupcija.jpg

Sveikatos apsaugos ministerijoje pirmą kartą surengtas iškilmingas Tarptautinės antikorupcijos dienos minėjimas. Sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov įteikė padėkos raštus veiksmingiausių 2015 m. sveikatos apsaugos sistemos antikorupcinių iniciatyvų organizatoriams bei įgyvendintojams.

„Šie metai yra ypatingi. Pirmą kartą ministerijos istorijoje buvo nuspręsta Tarptautinės korupcijos prevencijos dienos proga viešai pasveikinti pasižymėjusių iniciatyvų entuziastus, – teigė sveikatos apsaugos viceministras Valentin Garvrilov. – Ir pirmą kartą buvo sugalvota pažvelgti į antikorupcinę veiklą trimis kryptimis: antikorupcinė šalies veikla, vykdant sveikatos priežiūros kontrolę, veikla, teikiant gydymo paslaugas ir veikla ne sveikatos sistemos srityje“. Dėkodamas už pasiekimus, viceministras išreiškė viltį, kad visų neabejingumas ir aktyvios bendros pastangos padės nugalėti neoficialių mokėjimų už gydymo paslaugas ar neskaidrių viešųjų pirkimų gydymo įstaigose blogį.

Apdovanotos trys reikšmingiausios Respublikos antikorupcinės iniciatyvos ir jų autoriai ir įgyvendintojai, atvykę iš įvairiausių Lietuvos vietų: iš Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus. Padėkos raštus gavo Panevėžio teritorines ligonių kasos iniciatyva (direktorius Jonas Narbutas, Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė), VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės iniciatyva (direktorius Artūras Vasiliauskas, Teisės ir viešųjų pirkimų grupės vadovė Bernadeta Navalinskienė ir Vidaus medicininio audito grupės specialistas Tautvydas Džiautas).

Ypatingo dėmesio susilaukė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos iniciatyva. Šios gimnazijos laikraštis „Tebūnie šviesa“ su jaunaisiais žurnalistais – gimnazijos mokiniais – surengė rašinių konkursą antikorupcijos tema „Korupcija – praeitis šešėlis?“ Padėkas gavo gimnazijos direktorius Rimas Budraitis, iniciatyvos koordinatorė, profesijos patarėja Sigutė Stonkienė ir trys geriausi rašinių autoriai: gimnazijos moksleiviai: Lukas Aluzas, Rokas Grinkevičius ir Titas Mikelis.

Taip pat apdovanota Lietuvos medicinos studentų asociacija LiMSA, kuri jau ketverius metus sėkmingai įgyvendina antikorupcinę akciją „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė kovos su korupcija diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į įvairiuose valstybės sektoriuose plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiami minėjimai, akcijos, demonstracijos, diskusijos apie juridinių ir privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus. Įvairių šalių televizijos, taip pat ir Lietuvos, transliuoja dokumentinius filmus, laidas šia tema.

Daugiau informacijos:

SAM Korupcijos prevencijos skyrius tel. (8 5) 205 3372, [email protected]

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.