BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Apie privalomą izoliaciją NVSC specialistai informuos telefonu

Data

2020 09 15

Įvertinimas
0
mobilusis.jpg

Nuo šiol, jei žmogus turėjo sąlytį su sergančiuoju koronavirusine infekcija (COVID-19), apie tai, kad jam taikoma privaloma izoliacija Nacionalinio sveikatos centro specialistai (NVSC) žmogų galės informuoti telefonu. Tai reiškia, kad tokiu atveju specialistai nebeprivalės teikti žmogui pasirašyti sutikimo dėl izoliacijos, užteks to, kad informaciją NVSC specialistai žmogui pateikė telefonu. Tiesa, tokia tvarka galios tik tuo atveju, jei pokalbis telefonu įrašomas.

Numatyta, kad pokalbio metu NVSC specialistas ar NVSC įgaliotas asmuo turi nurodyti, kad atmintinė – kaip žmogus turi elgtis izoliacijos metu, ką gali daryti, o ko ne – pateikta NVSC interneto svetainėje. Jei žmogus pageidauja, atmintinę specialistai žmogui turi atsiųsti elektroniniu paštu.

Be to, numatyta, kad tais atvejais, kai žmogui, kuriam paskirta izoliacija, reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, NVSC sprendimą dėl privalomos izoliacijos gydymo įstaigai turi pateikti per 3 darbo dienas. Iki šiol tokio apibrėžtumo nebuvo, todėl kildavo daug nesusipratimų. Tokia tvarka galioja tiek tais atvejais, kai izoliacija privaloma žmogui, grįžusiam ar atvykusiam iš paveiktos šalies, tiek tais atvejais, kai NVSC nustato, jog žmogus turėjo didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu (COVID-19) ir nurodo izoliuotis.

Jei asmuo kreipiasi į NVSC telefonu, raštu ar pažymi internetinėje registracijos formoje poreikį dėl dokumentų, reikalingų norint gauti nedarbingumo pažymėjimą, NVSC specialistai informuoja gydymo įstaigą, prie kurios žmogus yra prisirašęs, apie tai, kad žmogui nustatytu laikotarpiu privaloma izoliacija.

NVSC duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra 8089 žmonės. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Komentarai

1
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Aidas Povilaitis
  Prieš 7 mėn.

  Sveiki. 2020-11-05 buvau gavęs iš NVSC žinutę, kad privalau izoliuotis iki 2020-11-16 dėl turėto kontakto su asmeniu sergančio Covid-19 liga (2020-11-03 buvo patvirtintas teigiamas rezultatas dukrai Laurai Povilaitytei ir žmonai Aušrai Povilaitienei) ir esu įtrauktas į saviizoliacijoje esančių asmenų registrą. Izoliavausi, bet tuo metu nedarbingumo pažymėjimo nereikėjo, nes darbovietė (UAB "Helisota) buvo suteikusi galimybę savaitę dirbti nuotoliniu būdu. 2020-11-09 kreipiausi į šeimos gydytoją, kad iki 2020-11-13 imtinai išrašytų nedarbingumo pažymėjimą (biuletenį). Bet šeimos gydytoja to padaryti negali, nes iš NVSC nėra gauta duomenų dėl mano saviizoliacijos. Yra tik išrašyta forma 094 Nr.005924. Darbovietė jau 2020-11-30 turėjo pristatyti į SODRA duomenis, o prisiskambinti į NVSC dėl šios problemos niekaip nepavyksta. Galite padėti. Iš anksto ačiū.

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.