BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Asmens duomenų apsauga – visuomenė tampa teisiškai sąmoningesnė

Data

2020 04 16

Įvertinimas
0
459_abb40c65bc5bf677b135803b092149ad.jpg

Praėjusiais metais atlikta gyventojų apklausa rodo, kad Lietuvos žmonės yra gerai informuoti apie asmens duomenų apsaugą, žino savo teises ir pareigas. Tai pažymima šiandien Vyriausybės pasitarime pateiktoje Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos 2019 m. veiklos ataskaitoje.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) pastaraisiais metais gauna ženkliai daugiau asmenų skundų, liudijančių, kad žmonės vis aktyviau siekia ginti savo teises asmens duomenų apsaugos srityje (2017 m. – 480 skundų, 2018 m. – 859, 2019 m. – 880).

Pernai tik trečdalyje išnagrinėtų visų skundų buvo nustatyti asmens duomenų tvarkymo pažeidimai. Be to, tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus organizacijos atsakingiau vertina pareigą pranešti apie įvykusius duomenų saugumo pažeidimus. Praėjusiais metais užregistruota 175 tokie pranešimai, kai tuo tarpu 2017 m. jų buvo tik 7, o 2018 m. – 100. 

Visuomenė taip pat palankiai įvertino VDAI  darbą – net 77 proc. asmenų, kurie  kreipėsi į inspekciją, teigiamai atsiliepė apie jos veiklą.

Pastaraisiais metais atliekant asmens duomenų apsaugos priežiūros sistemos pertvarką, buvo siekiama spartinti skundų nagrinėjimo procesą, veiksmingiau ginti žmonių teises  asmens duomenų apsaugos srityje. Šiuolaikinės technologijos sudaro galimybę asmens duomenis tvarkyti bet kuriame pasaulio kampelyje. Todėl 2019 m. vienas iš VDAI veiklos prioritetų –  tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas, aktyvus dalyvavimas Europos duomenų apsaugos valdybos ir jos pogrupių veikloje. Tik bendromis Europos Sąjungos valstybių narių pastangomis galima užtikrinti visuomenės poreikius tenkinančius rezultatus. 

Vyriausybė pritarė VDAI veiklos ataskaitai ir prioritetinėms veiklos kryptims 2020 metais. Tai – švietimas asmens duomenų apsaugos srityje, tolesnis asmens duomenų apsaugos priežiūros tobulinimas, tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas. 


Teisingumo ministerijos informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.