BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atkurtai Lietuvai 100: Įkvėpti ateities

Data

2016 04 14

Įvertinimas
0
16068_db271798aa76ff2932133d26a40e117a.png

Šią savaitę įvyko pirmasis Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisijos posėdis, kurio metu buvo patvirtinta šimtmečio šventės koncepcija bei vizualinis identitetas. 

Nors Lietuvos valstybingumo ištakos siekia daugiau nei 1000 metų, 2018 m. Lietuva minės atkurtos valstybės 100 metų jubiliejų. Tai tik dalelė mūsų istorijos, tačiau nepaprastai svarbi. 1918 m. pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas yra milžiniškas žmonių, nepabūgusių prisiimti atsakomybę už savo valstybės ateitį, laimėjimas. Tai laimėjimas žmonių, kurių dėka šiandien galime jaustis laisvi ir nevaržomi, dalytis savo kūryba ir pasiekimais su visu pasauliu. Pagrindiniai koncepcijos idėjos elementai – kūryba, dalijimasis ir atsakomybė – atitinka Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030” įtvirtintas svarbiausias vertybes – atvirumą, kūrybingumą ir atsakomybę. 

Šimtmečio šventės pamatinė idėja – „Įkvėpti ateities“. Tikėjimas ateitimi mūsų tautą lydi daugiau nei 1000 metų – nuo Lietuvos valstybės ištakų. Lietuvos žmonės šimtmečius kūrė valstybę, kurioje galima jaustis laisvai ir nevaržomai, dalytis savo kūryba ir pasiekimais su visu pasauliu. Nors mūsų istorijoje buvo ir tamsių periodų, tikėdami ateitimi visada rasdavome jėgų pakilti. Šio tikėjimo vedini 1918 m. atkūrėme nepriklausomą Lietuvos valstybę ir taip žengėme pirmą žingsnį modernios valstybės link. 2018 m. švęsime atkurtos Lietuvos šimtmečio jubiliejų, įprasminsime savo istoriją kūriniais, skirtais Lietuvos ir pasaulio ateičiai.

Pasitinkant 100 metų jubiliejų, tikimasi visuomenės, taip pat ir išeivijos, įsitraukimo į šventinius renginius ir iniciatyvas. Todėl visi šventiniai renginiai bus skiriami žmonėms bei jų idėjoms. Minint valstybės atkūrimo šimtmetį, bus siekiama didinti visuomenės socialinę ir pilietinę atsakomybę, skatinti savanorišką veiklą ir taip ne tik toliau stiprinti valstybingumo idėją, bet ir įtvirtinti modernios ir kūrybiškos valstybės įvaizdį. 

Su šimtmečio šventės koncepcija galite susipažinti čia.

Vizualinio identiteto autorius, komunikacijos agentūros “New!“ įkūrėjas Tomas Ramanauskas sako, jog Lietuva šią ypatingą progą turi švęsti aukštai iškėlusi galvą ir pasipuošusi ženklu, kuris yra pasaulinių tendencijų priešaky, žvelgiantis į ateitį, rodantis kokia ambicinga yra šalis. „Norėjome sukurti tai, kas sklis, ką institucijoms ir šalies piliečiams bus galima laisvai ir lengvai naudoti ir kad tai nebus tik logotipas, o visa vizualinės komunikacijos sistema“, – sako idėjos autorius. 

Su valstybės atkūrimo šimtmečio logotipu galite susipažinti čia.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.